Milyen otthoni rádiókat ajánlanátok, amik nagyon érzékenyek, mármint más, messzi országokból is tudnak fogni adást? Milyen árban vannak, mennyire számítsak?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy online rádióval olcsóbban meg lehetne oldani, de valaki akinek venném, nem ért a számítógéphez, meg különben is kíváncsi vagyok milyen lehetőségek vannak.
2020. jún. 18. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Vannak "rádió" külsejű online adásra hallgatásra készülékek. Wifi is van bennük. Egyszer beállítod nekik, utána már "rádió"-ként használhatják.
2020. jún. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudnál ilyet mutatni? De ha ragaszkodok a régimódi rádióhoz, akkor mik a lehetőségeim?
2020. jún. 18. 21:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak középhulámon (AM) tudod más országok rádióadásait fogni (feltéve, hogy nem közel a határhoz laksz). A gondd ezzel, hogy egyre kevesebb rádió sugároz ezen a frekvencián és a minősége sem jó (gondolj a Sokol rádión szóló Kossuth rádióra)

Egyszerűbb online hallgatni, nem kell számítógéo, egy egyszerű okostelefon is jó erre.

Léteznek egyébként olyan rádiók, amikkel internetre kötve lehet hallgatni online adásokat, mintha egy hagyományos készülék lenne, de elég drágák, nem éri meg.

2020. jún. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

De amúgy a hagyományos rádiónak van egy feelingje.

Régebben ahogy tekergettem AM hullámon,olyan faxa Amcsi Blues,Rock stílusú adót találtam,hogy leesett az állam.

Pedig diszkózenét szeretem,de annak az adónak volt egy nagyon jó stilusa.

Amúgy este lehetett csak befogni.

Meg vannak néha érdekes zajok az éterben,már már földöntúli jelek.

Szerettem ezeket fürkészni.

2020. jún. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vegyél dab + rádiót. Azzal még osztrák adókat is befogsz.
2020. jún. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Remélem nem baj ha megosztom: at.radioonline.fm , fr.radioonline.fm , ru.radioonline.fm stb.... rengeteg rádió a világból!

Hátha valaki nem ismeri, van magyar oldala is.

2020. jún. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Az érzékenység hasonló általában a rádióknál, de ami neked kell, az AM-vétel képessége, miután csak az alkalmas távolsági vételre.

Ezen belül lehetnek minőségi különbségek, szelektivitás stb., de azok a rádiók, amiken több rövid- és középhullámú sávot látsz (több SW, egy MW) általában igényesebbek ilyen szempontból, mint ami szimplán csak FM-AM és abból utóbbi csak középhullám.

Hosszúhullám manapság már érdektelen ilyen szempontból, az alacsonyfrekvenciás környezeti zavarok miatt, illetve azon régen sem sok műsor fért el, a sávszélesség miatt.

2020. jún. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tudtommal a rövidhullámú sáv (SW) alkalmas a legjobban távoli országok adásainak a vételére, bár szerintem ezek többsége már rég megszűnt. Én 30-35 éve nyomtam egy nagyobb JVC kazettásmagnó rádiójával, és úgy 2-3 ezer kilométerig sikerült egy pár adót befognom, ha jó idő volt. De tényleg felesleges és drága ezzel foglalkozni, mikor 5-10 ezer Ft-os használt okostelefonra le lehet tölteni pl. a TuneIn-t, és azzal több ezer adó közül lehet választani akár a világ végéről is. A telefont meg rá lehet kötni hangszóróra.
2020. jún. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!