Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A nyílt fejhallgatóknak mik...

A nyílt fejhallgatóknak mik az előnyei és hátrányai a zártakhoz képest, azon kívül amit én írok? És mi a jelentősége a soundstagenek (angolul) filmeknél, zenéknél, játékoknál? Milyen esetben érdemes beruházni egy nyíltre?

Figyelt kérdés

Nyílt= Open back, Zárt= Closed back


Hátránya az, hogy mindenki más a helyiségben hallja azt, amit én, előnye pedig amit írtam, a soundstage, aminek nem tudom mi értelme, mert a stereo térhatás (amit én csak imagingnek olvastam) elérhető zártakkal is. Miben segít vagy mire jó a soundstage?


Azt nem tudom, mert csak olvastam, és láttam grafikonokat, hogy a nyíltaknak nincs kellően erős vagy jó mélyük.


2020. jún. 22. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Soundstage? Nem tudom mi az, de megveszem mer biztos joo.

Kb. ez.

2020. jún. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Soundstage magyarul színpadkép, a stereo szó pedig sztereóként honosodott meg nálunk, már sok évtizede.

Sztereó és sztereó között is voltak mindig különbségek, ilyen például a tér helyes / pontos leképezése, amikor az egyes hangszerek elhelyezkedése minél jobban érzékelhető. Főleg klasszikus zenénél van jelentősége.

A nyitott rendszerű fejhallgatókat már évtizedekkel ezelőtt is különbnek tartották a hifisek, igényesebbnek, általánosságban.

Ha esetleg nem dönget olyan jól, mint egy zártrendszerű, az egy vérbeli hifist nem nagyon zavarja, aki előnyben részesíti a jobb színpadképet és a (relatív) lineárisabb frekvenciamenetet.

2020. jún. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, második!


Akkor ezek szerint az efféle fejhallgatók jobban produkálják a Surround hangot,? Ha zenénél, ahogy írtad, a klasszikusnál van jelentősége, de mi a helyzet játékoknál és filmeknél? Nagyban javítja az élményt?

2020. jún. 25. 22:09
 4/4 anonim ***** válasza:
a nyitott fejhallgató sokkal kényelmesebb hosszútávon, a fület kevésbé terheli (nem nyomja annyira) és nem utolsó sorban nem közvetlen a dobhártyát rángatja a zene, ezért picit kellemesebb a dinamikája, mint a zártnak és kevésbé káros a használata. Cserébe a zárt jobban szűri a külvilág zajait. Szóval, ha zajos helyen szeretnél zenét hallgatni és minden mást ki akarsz zárni, zártat válassz, ha nyugis helyen, vagy nem zavar egy kis beszűrődő zaj, akkor egyértelműen nyitottat.
2020. jún. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!