Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Világvevő Rádió javítás,mért...

Világvevő Rádió javítás,mért kezd el susogni egy idő után?

Figyelt kérdés
Pár óra üzem után elkezd susogni a FM sávszélességen a rádió. Olyan mintha valami begerjedne benne és csak susog. Egy ideje már a vétellel is voltak gondok,de segített az antenna irány váltás. Valami alkatrésszel történik valami egy idő múlva.Szakik valami ötlet,hogy hol keressem a hibát? A rádió típusa Edutec word band receiver,1995 Ben gyártotta a sváb.

#világvevő #Edutec word band #Rádió javítás
2020. jún. 26. 20:00
 1/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%
Lehet, hogy rohad a szorzódemodulátor rezgőkörének kerámia kondenzátora.
2020. jún. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elko kondira gyanakodtam, erre a kerámia kondenzátorra nem gondoltam.
2020. jún. 26. 20:44
 3/4 anonim ***** válasza:
48%
Alkatrész túlmelegedése miatt is lehet, szóval keresd meg a forró alkatrészt és azt kell cserélni.
2020. jún. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Megoldva!


Köszönöm a segítséget,ha az ember tudja mit keressen sokkalta könnyebb!

Első látásra látszódott két darab 104k kerámia kondenzátorral van a gond,mindkettő szépen kifolyva-megfolyva.

Eredeti kerámia kondenzátoron ZA104k szerepelt,fogalmam se nincs mi az a "ZA" vagy "2A" nem tudtam kinézni,nagyon halvány betűk miatt.

Szerencsémre éppen találtam 104k kerámia kondenzátort vagy 15 darabot itthon,még soha nem volt így hogy épp legyen megfelelő alkatrész kéznél,hogy ne kelljen rendelni.

Az új kerámia kondik amikkel helyettesítettem 104k 61V,két órája rendben üzemel,minden OK!


Még egy dolog amit megfigyeltem mielőtt tönkrementek a kerámia kondenzátorok,hogy a rádió bekapcsolásakor enyhe zugás hallatszott kb 10 percig pár napon keresztül,már gyanítható volt hogy valami nincs rendben.

2020. jún. 27. 18:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!