Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Xbox 360-nál mi az a PAL-50,...

Xbox 360-nál mi az a PAL-50, és a PAL-60?

Figyelt kérdés

2020. jún. 30. 19:04
1 2
 1/18 Szirty ***** válasza:

PAL: analóg színkódolási eljárás

50/60 frekvencia, Hz (kép/mp)

2020. jún. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:
65%

Csak SD-kompozit átvitelre érvényes (sárga RCA-csatlakozó).

A PAL európai szabvány alapvetően 50 Hz interlaced rendszert takar, de a játékosoknak voltak ezzel problémáik, ezért kitalálták, csak az ő kedvükért a PAL-60 rendszert is, hogy gyorsabb legyen a frissítés.

Hogy melyiket tudod használni, az függ attól is, hogy a játék támogatja-e a 60-ast.

Ha jól értelmezem, ilyesmiket írnak a külföldi oldalakon.

HD-csatlakozásnál érdektelen.

2020. jún. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:
50%
Arról nem is beszélve, hogy a TV mit támogat, hiszen a PAL-rendszerben 50i a "normális", a régi TV-k ezt támogatják nagyobb eséllyel.
2020. jún. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Régi Videoton TV is ismeri az NTSC jelet is, ami 60 hz. Annyira meg nem intelligens, hogy egy ilyen vegyes módot elutasítson, szerintem.
2020. jún. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha HDMI-vel van rákötve a TV-re az Xbox, akkor nincs jelentősége, csak ha RCA-van csatlakoztatod, de ebben az esetben is támogatnia kell a TV-nek a másik szabványt. Nekem a régi TV-men sikerült kiütni a HDMI-t egy gagyi videókártyával, de évekig nem is volt rá szükség, amíg nem lett meg az RGH-s Xbox, és a Kinectes játékok nem voltak hajlandóak elindulni, csak ha átállítottam a boxon a Pal szabványt, mivel elvileg azok az amerikai régiós verzióban lettek feltöltve a viszont azt meg a 2006-ban vett JVC TV nem szerette,(ez volt úgy 2015-ben) így a végén vettem új TV-t.
2020. jún. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Szirty ***** válasza:

"Annyira meg nem intelligens, hogy egy ilyen vegyes módot elutasítson"


Ez nem az intelligencián múlik aminek birtokában elutasít vagy elfogad.

Egyszerűen a készülék képességén múlik.

2020. júl. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

4

Mint ismeretes, PAL és NTSC vonatkozásában a látható és nem látható sorok száma is eltérő, valamint az analóg kódolási eljárásban is vannak különbségek.

Összességében a válaszod (100 mázsa képcsöves TV szervizelése után) számomra maximálisan komolytalan és röhejes, de inkább nem írnék dolgozatot a témából, úgysem háláljátok meg.

Belegondoltam azért a napokban is, hogy én hülye, folyamatosan tolom itt több évtized szakmai tapasztalatait, amiből láthatóan tanuknak laikusok és nem laikusok egyaránt.

Időnként viszont is látom saját szavaim ismétléseit, időnként meg is adják a tiszteletet egyesek.

Ugyanakkor leminősítéseket, folyamatos szemétkedéseket kell eltűrni, szakmabeli és nem szakmabeli pofáktól is:


Tudtad? Ez itt a Gyakori Kérdések!

2020. júl. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Vagyis tanulnak.
2020. júl. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Szirty ***** válasza:
71%
Leginkább úgy viselkednek veled ahogy te viselkedsz másokkal.
2020. júl. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Hiába ír valaki egy konkrét elképzelhető dolgot, amit akár valaki akár igazolt is, Sz.M. jön a megszokott rizsával: "Jót nevettem a válaszodon, látszik hogy nem értesz hozzá, de azt nem árulom el hogy miért, mert úgyse értenéd, 10 éves tapasztalattal mindent jobban tudok mint mások, a kérdésre is tudnék válaszolni, de nem válaszolok, elég ha elhiszitek hogy én értek hozzá."

Én most éppen egy ilyen CRT tv-vel kísérleteztem, és ha már szóba került, ki is próbáltam PowerStrip-pel egy PAL 60Hz módot. Kamerával nézve 25 és 30 fps módban a vibrálást figyelve igazoltan 60Hz-en üzemel a tv, valamint egy váltottsoros tesztképpel ellenőrizve az is látszik, hogy nem skáláz a videókártya, és a teljes képernyőterület használható.

2020. júl. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!