Nagyon lassú a UPC-S -s mediabox csatornaváltasa kb 2 másodpercet kell várni mindig. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Tegnap kipróbáltam, hogy közvetlenül a tv-be dugom a kábelt nem a boxba, de iszonyat ronda úgy a tvn a kép minősége és csak néhány csati jött be.A többi mellett kis lakat ikon volt. Gondolom kódolt. Egyébként új Smart tv vásárlás előtt állok és nem akarom, hogy azzal is ilyen lassú legyen. Mit lehetne tenni? Esetleg a média kártya jobb?

2020. júl. 6. 08:33
 1/5 MancsWolf ***** válasza:

TV től függ. De legtöbb esetben gyorsabb a csatorna váltás saját Tv-vel (Mediacarddal). De ezt most is kipróbálhatod, van 26-32 kódolatlan jelenleg is. Viszont ha ocsmány a képe valami gond van tv vel (vagy analógot nézted pont), mert egy normális tv nél még jobb is a kép mint box-al.

Horizon gyorsaságával nem tudsz mit kezdeni, az ilyen és ennyit tud.

2020. júl. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát egy 2017-es 32" orion HD Ready tv-m van. Nézhetetlen. Azt nem tudom hogy analógot néztem e.

Remélem az új tv-vel és média cardal javul a helyzet.

2020. júl. 6. 08:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Csatornaváltás nem lesz gyorsabb az új TV-vel sem ha boxról nézed, hiszen a tényleges csatornaváltást az végzi, nem a TV! Abba csak a videójel megy a boxból. Nekem is kb 2mp mire vált csatornát az ex UPC-s Horizon Box (most ugye Vodafone)
2020. júl. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
53%

A kódolást jelző lakatikon csak a digitális csatornalistában jelenhet meg, illetve a digitális műsort felismered az EPG-infóból is.

Analógnál nincs EPG (tartalomleírás stb.).

2020. júl. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem használok médiaboxot, de van 3 TV-m, mindnél megvan ez a késés. A modern TV-k 3-4 számjegyű csatornát tudnak tárolni. Amikor beírom a 12-es számot, akkor várja a 3. és 4. számjegyet pár másodpercig, utána kapcsol csak át a 12-esre. Ezt gyorsítani lehet, ha a 12 után megnyomom az OK gombot, vagy 0012-t írok be.
2020. júl. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!