Egy pl.80 cm-es full HD-s plazmatévéhez képest mennyivel ad rosszabb képet egy pl.106 cm-es, NEM full HD-s társa (szintén plazma)?

Figyelt kérdés
Természetesen full HD-t szeretnék, de nekem az a 82 cm az kicsi. Nagyobbat szeretnék, viszont egy 106 centis, full HD-s plazma meg már nem az én pénztárcámnak való. Kompromisszumként gondoltam lejjebb veszem a felbontást, csak ekkor vetődött fel bennem a kérdés, hogy ez vajon mennyivel ad silányabb képet... vagy inkább a kontraszt legyen az, amiből engedjek?
2010. aug. 3. 00:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Milyen FullHD tartalmat fogsz nézni a FullHD-s plazmádon? Mikor Magyarországon a HD-s tartalom is gyermekcipőben jár.

Ha RTL Klubra és társaira veszed, akkor a CRT-tv is tökéletes választás.

Amúgy én a helyedben nem vennék plazmatévét. Akkor inkább LCD, de méginkább LCD-LED vagy ha sokat akarsz fizetni, akkor LED. :)

2010. aug. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sajnálom, ha a soraimból a sznob szót sikerült kiolvasnod... NYILVÁN nem Joshi Baratra meg a Szomszédokra szeretnék 100 centis televíziót vásárolni, de azért sem, hogy a haverjaimnak mutogassam. Filmet szeretnék rajta nézni, és azt a filmet élvezni szeretném, mégpedig jó minőségben. Csak miután nincs félmillió forintom, ezért gondolom, hogy valamiféle kompromisszumot kellene kötnöm. Ha újra elolvasod a kérdésem, akkor kiderül, hogy melyek ezek a kérdéses területek... fuss neki mégegyszer.
2010. aug. 3. 00:48
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem cinikusan írtam, tényleg kérdeztem, hogy mit akarsz rajta nézni.

De még mindig nem javaslom a plazmát, akkor inkább LCD. Árban találsz már jót.

Véleményem szerint nem sok különbséget fogsz tapasztani a HDReady és a FullHD között. De kapsz 106 cm-es FullHD-t is jó áron!

2010. aug. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem 82 cm-s full HD-s tévém van. Elárulom neked, hogy a sportközvetítéseken kívül minden más ugyanolyan minőségű, mint egy kisebb tudású tévében. Szóval a helyedben én a 106 cm-s, "silányabb képű" készüléket venném meg, mert nem fogsz égbekiáltó különbséget tapasztalni a képminőségben, ráadásul még 24 cm-vel nagyobb is lesz az átmérője.
2010. aug. 3. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

kontrasztból semmiképp se engedj, az a legfontosabb szerintem ha filmezéshez kell!

Ha nincs blu-ray lejátszód akkor felesleges a Full HD.

Viszont ha látsz majd egy sima HD Ready filmet és egy Blu_Ray (Full HD) filmet, akkor egyből bele fogsz szeretni az utóbbiba.

Én is sokáig azt hittem hogy nincs sok különbség, aztán amikor megnéztem életem első Full HD filmjét, akkor már láttam hogy nem hiába került 40 ezerrel többe ugyan az a típus Full HD-ban.

2010. aug. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Jol dontesz, ha plazmat veszel. Aki istenitit az lcd-t, az nem ismeri plazmat csak ugy van vele, hogy jobb, mert ujabb technologia. Nem azert mondom, hogy irigykedjel vagy felvagjak, de nekem epp az almod van meg. 106-os fullHD-es Panasonic. Nem sajnalom, hogy fullHD-t vettem. Varjal meg egy picit es fullHD-t veszel majd. Kiserd az akciokat.
2010. aug. 3. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a Blu_Ray lejátszóknak is lejebb fog menni az ára, akkor pedig bánja az ember hogy nem tud megnézni egy igaz full hd-s filmet.
2010. aug. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez az lcd vagy plazma dolog függ a felhasználási területtől is.


Amúgy attól, hogy led háttérvilágítású az LCD még nem lesz szebb a kontraszt, ez csak egy marketingszöveg, ha local dimminges a tv, akkor viszont igen, de azok a Tv-k eléggé aranyárban vannak, viszont kevesebbet fogyaszt és vékonyabb is, mint egy sima lcd, de azért elájulni nem fogsz a különbségtől.


Amúgy olyan nincs, hogy FULL HD, ezt csak a hülye gyártók találták ki, aranyozott FULL HD sincs, azt pedig a sony, hogy megmutassa, hogy az ő TVje minden technológiát támogat.


HD ready (720p) és HD ready 1080p van és még egy HD TV, annyi hogy ebben van tuner, ha jól tudom.


Ami a kérdést illeti, sztem ezt a kérdést ne ezen az oldalon tedd fel, mivel ez egy public oldal, tehát nem igazán fogsz szakértői választ kapni.


geeks.hu


[link]


Hirtelen ezeket találtam neked, itt többet tudnak majd segíteni.

2010. aug. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Nem feltétlen kell venni blu-ray olvasót. Ha tud a tv lejátszani filmeket külső vinyóról, akkor az is jó és tud venni egész jó áron.
2010. aug. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Na ja, csak nem mindenki tud letölteni 15GB-t egy filmért...

Szerintem érdemesebb a blu ray filmeket megvenni, én speciel használtan veszem őket ebay-en, postával együtt 2-3 ezer forintért már lehet venni fél éves filmeket, de például a Harcosok Klubját 3 fontért vettem meg pár napja.

2010. aug. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!