Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a különbség a műbőr és az...

Mi a különbség a műbőr és az igazi állatbőr fülpárnák között?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy az igazi bőrből (pl. tehénbőrből vagy birkabőrből) készült fülpárnák sokkal drágábbak, min a sima műbőr fülpárnák. Miben különböznek? Az igazi bőr tartósabb? Igényel valami extra ápolást vagy valamit?
2020. júl. 28. 15:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván tartósabb, de keményebb is és nem szabad kiszáradni hagyni a bőrt.


Hozzáteszem, ártatlan állatokat gyilkolnak le a bőrükért.

2020. júl. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Bocsáss meg atyám, mert vétkeztem! Ma autóval mentem munkába, ami ártatlan állatok hullájából keletkezett kőolajból készült!


(amilyen állat élelmiszerbe kerül, annak a bőre felhasználható nem csak élelmiszerként. Kidobni a jó szarvas bőrt, mert kilőttek egy korcs, vagy beteg állatot, pazarlás.


Hagyjuk már az ártatlan állatok dumát! Ez nem nerc bunda, nem azért ölnek le állatokat, hogy a Sony és a Bose fejhallgatókat készíthessen....


Ezt a politikai dumát inkább ott használd, ahol van értelme. A műanyag gyártáshoz mennyi nyersanyag kerül feldolgozásra és mikor fog lebomlani? Az mennyit árt az állatoknak?

Ugye? Ez nem fontos jelenleg?

2020. júl. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

Cicukám, a haszonállatbőr húsípari melléktermék. Senki nem a fejhallgató miatt halt meg. Ha ennyire zavar a húsipar felé menjél.


Itt a pont egyebként:


"A műanyag gyártáshoz mennyi nyersanyag kerül feldolgozásra és mikor fog lebomlani? Az mennyit árt az állatoknak?"


A műbőrt előállítani rettentően környezetszennyező. Ráadásul hamarabb a kukába kell dobnod, mert hamarabb tönkremegy.

2020. júl. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
Na, a fotelállatvédők hogy lepontoztak! :D Kérdező, továbbra is áll az #1 válaszom, ne foglalkozz a lepontozásommal.
2020. júl. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%
Inkább te vagy a fotel-állatvédő, ha nem vagy kepes befogadni a tenyeket. (: Környezetszennyező a műbőr, ráadásul semmivel nem csökkenti a haszonallatok legyilkolását, mit nem lehet ezen felfogni?
2020. júl. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
pardon, *haszonállatok legyilkolásának számát
2020. júl. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%

Bocsánat, környezetvédőt akartam írni... És én nem tartom magamat állatvédőnek. Ez egy szimpla tény, hogy az állatokat a bőrükért vágják le és utána luxuscikként adják el.


Lehet, hogy a műbőr szennyezőbb a környezetre nézve, de a kérdés nem ez volt, a kérdezőt a funkcionalitás érdekelte, amire választ adtam.


Csá!

2020. júl. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Gratulálok, újra összekeverted a haszonállat bőrét (ami még mindig melléktermék, azaz vagy felhasználják, vagy kidobják) az egzotikus állatbőrrel (ami miatt kínozzák az állatokat). Annak a nyamvadt fülparnának meg köze nincs a kígyóbőrtáskához.


"amire választ adtam"

Álszenteskedésből 5-ös. Ponthogy te kezdtél offolni.

2020. júl. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Választ is adott.

Majd megdobálta a saját válaszát fekáliával.

2020. júl. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Te viszont 100%-ban offoltok. Én 98%-ban választ adtam, 2%-ban offoltam.
2020. júl. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!