Mi lehet a tablet baja?

Figyelt kérdés
Nagymamám vett egy tabletet...Huawei, elég jó, eleinte minden rendben volt, beállítottam neki mindent, és használta. Erre valamelyik nap szól, hogy valamire véletlenül rákattintott -valami jelszót kért tőle, ennyire emlékszik -és azóta egy női hang beszél, és nem tudja használni. Megnéztem, valóban nehezebb bármire kattintani, alig tudtam belépni, és mindent egy női gépi hang komemntál, aki folyamatosan beszél. Lehet, hogy ez valami vakoknak kitalált program, vagy nem tudom, de az a lényeg, hogy fogalmam sincs, hogy vegyem le róla vagy kapcsoljam ki. Járt már valakki így? Mi lehet ez? Hogy szedjem le?

2020. aug. 2. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagymamád a TalkBack-ot kapcsolta be a készüléken.

Ez egy szövegfelolvasó, amely segítségével a vakok (Mint Pl. én), és a nagyon gyengénlátó emberek tudják használni az eszközeiket.

Kicsit furcsa lehet egy látó személynek a táblagép használata, amikor be van kapcsolva a kisegítő lehetőség, mert ez a vakok számára készült, és "az ő kezük alá lett tervezve" a program.


Több módszer van a kikapcsolására.

Módszer 1. A hangerő fel, és a hangerő le gombot kell nyomni egyszerre addig, amíg az eszköz azt nem mondja, hogy "TalkBack kikapcsolva" (Nem minden Huawei eszközön működik. Az én telefonomon működik, így gondoltam leírom).

Módszer 2. Amikor kikapcsolod a táblagépet, akkor meg kell nyomni, és tartani kell a bekapcsoló gombot, és megjelennek a lehetőségek, hogy mit szeretnél tenni: Kikapcsolni, vagy pedig újraindítani. Ilyenkor szinplán tartsd két ujjad a képernyőn addig, amíg azt nem mondja, hogy "TalkBack kikapcsolva" (Lehet, hogy ez sem fog működni, de az én telefonomon ez is működik).

Tuti módszer a 3. módszer: Belépsz a beállításokba, ott pedig keresd meg a kisegítő lehetőségeket, és azon belül pedig a talkback-ot, és kapcsold ki a kapcsolót, végül erősítsd meg azzal, hogy ha megkérdezi, hogy biztos, hogy ki szeretnéd kapcsolni, megnyomod az OK lehetőséget. Ez a módszer minden androidos készüléken működik.

Az eszközt úgy kell használni, hogy mindenre kétszer kell rákoppintani, vagy pedig két ujjal egyszer. Görgetni pedig szintén két ujjal tudsz.

2020. aug. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia, ezt akkor megoldottam, most pedig megint elállìtotta, és nem tudom megcsinálni...
2020. aug. 6. 18:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Most mik a tünetek?

Most is beszél a tablet, vagy most mi történt?

2020. aug. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na, azóta már sikerült...

AZ volt a baj, hogy próbáltam a két ujjas technikát, de nem fogadta el..

Aztán rájöttem, hogy az lehet a baj, hogy túl közel tartom a két ujjam, egymás mellett

Próbáltam távol, úgy elfogadta

A baj csak az, hogy nem tudom, mit csinál a mamám, hogy állandóan sikerül neki ezt benyomni. Na, mindegy, majd meglátjuk

2020. aug. 6. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!