Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Audio eszközöknél, főleg az...

Audio eszközöknél, főleg az otthoni hangfalaknál, erősítőknél, fej és fülhallgatóknál melyek az ár érték bajnokok viszonylag olcsóbb kategóriákban kb 100-150 ezer forinton alul?

Figyelt kérdés

Mint az AMD a processzoroknál.


Típust is mondhattok, vagy csak márkát-szériát.


2020. aug. 6. 19:56
 1/6 Isti1976 ***** válasza:

Fejhallgatóból a Drop (Sennheiser) HD 6xx, ez a legendás HD-650. Nyitott fejhallgató. Egyetlen "hibája" hogy 300Ohm feletti az impedanciája, ezért a meghajtásához rendes fejhallgató erősítő kell, pl egy telefon jack-en halk, erőtlen lesz. Drop-on kérni kell, ha összegyűlik elég kérő, akkor rendelik egyben. Kb 220$


[link]


Erősítőből a Hypex D osztályú modult tartalmazók. Főleg ha kényelmi funkciók nem kellenek, de jó hangminőség igen, akkor a következő kettő szerintem nagyon megéri, a THD+N értékekiket érdemes milliós erősítőkével összevetni, ezek lesznek a jobbak.


[link]


[link]


Hangfalnál már nehezebb, mert amit mondtál kategória, annyiból nem nagyon lehet jó hangfalat gyártani. Ami belefér nagyjából és annyira nem szól rosszul;


[link]


Az erősítő elé még kell majd egy DAC, ez csak Digitális jel > Analóg átalakító, jelforrást (laptop USB, Tv optikai hang kimenet) még ebbe kell dugnod;


Olcsó, jó hangminőség, de pl hangerő szabályozás nélkül:


[link]


Minden szempontból jobb, de picit drágább is;


[link]


Streamernek (internet rádió,spotify,flac lejátszás stb): Raspberry Pi + Volumio szoftver.


szerintem ma ár/értékben ezek a legjobb választások az általad írt sávban.


Az hogy nem hallottál rólunk, ne zavarjon, a jó ár/érték egyik összetevője, hogy nincs marketing és a gyártó általában saját/ kis haszonkulcsú oldalon forgalmazza, nagyáruházak ebbe nem férnek bele.

2020. aug. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A nagy impedanciás fejeseket nem lehet laptopba vagy asztali számítógépbe kötni erősítő nélkül? Illetve egy fejes erősítője jó hangfalhoz is?
2020. aug. 7. 19:47
 3/6 A kérdező kommentje:

Még valami: Sennheiser HD 599 HD 600 és HD 650 között mi a különbség? Miért jobb a 650? Beyerdynamic szóba jöhet valamelyik?


Én nem láttam sok különbséget a semi open meg open back fejesek között. Mi a legnagyobb különbség a gyakorlatban?


DAC ból pedig úgy olvastam valami weboldalon, hogy nem kötelező, mert jobb egy minőségi hangfal, fejes, füles elsősorban, meg az akusztika, másodsorban pedig a 3.5 mm audio jackben is van DAC. Na és a hibrid laptopokban, tabletekben is van 3.5 mm jack, akkor minek USB DAC? Te mit mondsz?

2020. aug. 7. 20:43
 4/6 Isti1976 ***** válasza:

Be lehet őket kötni, csak ahogy nő az impedancia, úgy csökken az erősítő kimenő teljesítménye. A laptop füles erősítője nagyon gyenge lesz ehhez. Illetve a számítógépek hangminősége kritikán aluli (digitális rész is). Fejhallgató erősítő nem jó passziv hangfalhoz, esetleg némelyik előerősítőnek (hangerőszabályozás) ha van pre out -ja.


Keress rá "HD-650 THD curve", "HD-650 frequency response" és látni fogod, miért jobb, mint a többi (ebben az ársában), ha azokkal összeveted. A harmonikus torzítás (THD) és a frekvenciamenet amit hallassz. A HD-650 reális hangot ad, ezért pl keveréshez is jó, viszont nem bummog mélyben, meg nincs túláradó érzelem (harmonikus torzítás), ezért elsőre laposnak hangzik, kezdőknek szokni kell.


A semi opent nem ismerem, a nyitott füleseknek van térérzete, a zártaknak nincs/kevés, de ritkán cserélek fülest, ezért nincs sok mintám/tapasztalatom.


A latop DAC a legalja, zajos, torzít, nem tesztelik/mérik, csak amolyan segédáramkör. Mivel a hang a DAC-ban keletkezik, ha ott elrontod, akkor lőttek az egésznek, mindegy mit kötsz utána. Persze, minden komponens fontos, de az analóg hang forrása igencsak. Jó füles DAC-ot 100$ körül kapsz; Hidizs S8 vagy E1DA.



[link]


De ha megnézed a mérést, ez is csak 14mW-ot tud 300ohmon.

2020. aug. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Isti1976 ***** válasza:

E1DA mérése;


[link]


ebből 35mW kijön, ami már nagyjából elég a HD-650 (Drop HD-6xx) -nek.


Egyan ezen az oldalon számos asztali DAC / fejhallgató erősítő mérése is fenn van.

2020. aug. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm Isti! Még csak annyit, hogy ez a drop.com oldal milyen fajta? Amerikából szállítják az árut ide? Vagy milyen elven működik? Garancia hogyan oldható meg a fejhallgató esetén?

És hogyhogy csak 200 dollár körül van, amit linkeltél, amikor pl muzikeren 129.000 Ft?


Mini ampot láttam még valahol, ha jól tudom SMSL volt, úgy néz ki, mint egy autó rádió, ilyet tudnál ajánlani nagyon budget kategóriában? Passzív hangfalhoz kéne.


És igaz, hogy hangfalat nem ajánlatos asztalra tenni? Azért ajánlottad azt, amelyiknek lába van? Akkor a bookshelf speakers egy hülyeség? Miért?

2020. aug. 11. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!