Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » TV tápegység túlmelegszik? -...

TV tápegység túlmelegszik? - megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy Sony KDL40W605B TV-m. Terhelem ami a csövök kifér ugyanis monitorként használom 6-7 éve biztosan. Talán napi 15-20 órát is akár.

Elkezdte azt produkálni hogy kikapcsol és 6x felvillan vörösen a LED-je. Ez sokmindenre utalhat - de legfőképpen - a külföldi fórumok okosai szerint vagy logic board, vagy power board vagy valamiféle LED (háttérvilágítás) hibára utal.

Elfogadom, hajtottam hosszú évekig, térjen meg teremtőjéhez.

Viszont arra jöttem rá a tesztelés során, hogy a készülék maga nem hibás - felős kicsit a panel (már vagy 2 éve), de megjeleníti a képet. Lehet van LED háttérvilágítás probléma, de szerintem tápegység gond van inkább.


Rendszertelenül 0,5 - 2 óránként kikapcsol a készülék.


Tégla tápegysége van, 19,5 voltot kell bedugni a TV-be nem a 220-at - jaaajj elnézést 230-at!! :D


Namost a táptégla brutálisan melegszik, alig fogható kézzel. és így kikapcsolgat.

viszont ha fogok két standard jégakkut és egy t(h)örölközőt és körbecsavarom - értsd: hűtöm - akkor nem kapcsol ki.


namostakkormivan? a táptégla adta meg magát? vagy a tv (is)?



2020. aug. 8. 01:41
 1/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Ezeknek szokott ugyan lehalni az alaplapja, méghozzá túlmelegedés miatt a processzora.

De esetedben tápegység hibás, minden jel szerint.

Egyik ügyfelemnek komplett csere volt, mert a villám agyonvágta és ilyen ragasztott tápokat érintésvédelmi okból nem lehet barkácsolgatni, meg amúgy is a biztosító fizette.

A rossz tápegységet viszont később szétvágtam kíváncsiságból. De nem volt elég a ragasztott tok, még a panel alja is ki volt öntve fehér szilikongumival, pontosabban annak ecetsav nélküli változatával, amit ilyen célra alkalmazni szoktak.

Jó, még azt is lekapirgáltam, csak a hobbi kedvéért.

Ezután tudtam megállapítani a hibás alkatrészeket, közötte a primer meghajtó IC-t, amit viszont csak Kínából lehet rendelni.

De lehet, hogy egyszer még megcsinálom, csak a kihívás kedvéért, vagy barkácscélra.

2020. aug. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mérnök úr!


meg vagyok nyugodva hogy a tv működik, és csak a táp halt meg. Gondolom akkor azért hozza a panel hibákat, mert nem a pontos fesz. értéket kapja a táptól miután az túlmelegedett.


bár rendeltem egy új tv-t, de lehet ilyen tápot kapni külön? nem volna baj ha ilyen esetekre megmaradna a régi tv backupnak.


ilyen a táp: [link]

2020. aug. 8. 18:51
 3/5 A kérdező kommentje:

ja még egy kérdés: a táp és a tv közti kábel milyen? sima 2 eres vezeték? +/-?

vagy van ezekben valami okosség és kommunikálnak az eszközök egymással?

illetve mégegy: ha a tápot az 230-as aljzatból kihúzom megmarad a hiba és nem lehet bekapcsolni. viszont ha a tv-ből a 19 voltos csatlakozós húzom ki akkor törlődik és bekapcsolható a tv. marad a tápban energia gondolhatnám, de 2 nap kihúzott állapot után is? mert bizony ennyi idő után sem törlődött a hiba.

2020. aug. 8. 18:54
 4/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Rosszul emlékeztem, ez egy LG-tápegység, ami nem kommunikál, két szál vezetéke van csak +/- koaxiális kivitelben.

Kommunikálni azok a tápok tudnak (laptopoknál jellemző inkább), ami háromvezetékes:

- Külső henger

- Belső henger

- Vékony tű középen, ami nagy áramot nem továbbít, csak a tápegységben lévő EPROM kiolvasására szolgál (kivételesen ez nem EEPROM).

De ez az LG TV labortáppal is éleszthető volt a próba során, azaz mindegy neki, csak megfelelő feszültséget kapjon.

Mivel azonban ugyanolyan csatlakozóval szerelt 19 V-os táp nem állt rendelkezésre, ezért a vezeték elvágásával lett összetoldva a régi kábel egy darabja, az új tápegységgel.

Forrasztással, illetve zsugorcsövek többrétegű alkalmazásával ezt kulturáltan meg lehet oldani, vagyis nem gányolásról beszélek természetesen. Mivel a vezeték gyárilag egy lepattintható ferrithengeren volt áthurkolva, azt visszarakva még a toldás sem látszott, a henger belsejében.

Bizonyos szempontból ez jobb megoldás is, mint valami gagyi csatlakozó felszerelése, a stabilan ráöntött gyárihoz képest, ami megbízhatóbb.


De azt fenntartom, hogy ilyen Sony alaplapok szoktak időnként lehalni sajnos.

2020. aug. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gabesz147 ***** válasza:

Tesz-vesz, Jófogás, Zsibvásár oldalakon akadnak őrült:-) gyűjtők, nekem igaz, csak zsinór nélküli telefonhoz kellett táp, mert anélkül kaptam valakitől.

Vadiúj táp egy új telefon ára lett volna kis híján, egy hirdető felsorolt vagy 40 tápot, trafót. Közte volt az enyém is, 200Ft.-ért:-).

Egy kis keresést megér, ha kicsi az esély, akkor is.

2020. aug. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!