Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Oszcilloszkóppal lehet mérni...

Oszcilloszkóppal lehet mérni az erősítőből kijött jelet hogy szögjel e?

Figyelt kérdés

2020. aug. 24. 17:08
 1/6 Szirty ***** válasza:
90%
Lehet.
2020. aug. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezen a jelalakot érted akkor igen, az oszcilloszkóp a jelalak megjelenítésére szolgál.
2020. aug. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
55%

Hallani is lehet.

Amikor elkezd belevágni a szinuszba és ez már fülre is jól hallható, az felel meg nagyjából 10 % harmonikus torzításnak.

Válaszommal lehet, hogy az értelmetlen kérdést próbáltam kompenzálni.

Hogy legyen valami értelem is a témában.

Mert amúgy nem tudom, mit képzeltél, igazság szerint.

2020. aug. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Utolsó nos azt képzeltem el hogy van az erősítő aminek megszeretném nézni a legnagyobb teljesítményét anélkül hogy egy hangszórót bármilyen mértékben karosítanék. Lehet rosszul fogalmaztam meg a kérdést de próbáltam minél jobban leegyszerűsíteni. Egy egyszerű választ vártam.
2020. aug. 25. 11:32
 5/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
34%

Ez a gyakori baj itt a gyakori kérdezőkkel: "egyszerűsítenek".

De nehogy azt hidd, hogy ez jó benyomást kelt, sok esetben még az intelligencia hiányát is indikálja.

Nem képes normálisan leírni egy kérdést úgy, hogy a potenciális válaszolónak ne kelljen találgatni, tucatnyi variációt lejátszani fejben, hogy vajon mit akarhatott?

Akik így hobbiból válaszolgatnak fórumokon, bizonyos fokig agytorna a találgatás (mint régen a keresztrejtvény), de néha azért zavaró is tud lenni az "egyszerűség".

Pláne, elektromos / elektronikus területen mindig nagy jelentősége van a kontextusnak is.

Műterhelés nélkül egyébként csak kimenőfeszültséget tudsz indikálni, de erősítőt terhelve szokás mérni.

Legalább ohmos ellenállás kell rá, hogy áramra is legyen terhelve a végfok, illetve tápegység.

2020. aug. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szirty ***** válasza:

"Egy egyszerű választ vártam."


Én egyszerű választ írtam. De ugye nem voltál vele kisegítve? :)


"van az erősítő aminek megszeretném nézni a legnagyobb teljesítményét"


Javasolt a kérdésben mindig közvetlenül azt leírni mi az alap probléma vagy feladat és nem azzal kapcsolatban feltenni a kérdést amire a következtetéseid alapján jutottál.


Ha a teljesítményét akarod megmérni akkor nem elég az hogy kivezérled vágásig aztán megméred a kimenő feszt majd számolsz.

Ahogy előttem írták névleges értékű (és megfelelő teljesítményű) műterhelést kell a kimenetre kötni és a mérést úgy végezni.

2020. aug. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!