Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Elszállt a fejhallgatóm egyik...

Elszállt a fejhallgatóm egyik oldala, meg lehet javítani?

Figyelt kérdés
2020. szept. 2. 10:42
 1/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Vezetéket mozgasd át, ha a dugónál lenne törés, az a rész levágható, cserélhető.

Egyéb szakadások meg attól függ, hol keletkezett, mennyire bontható stb.

2020. szept. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem kontaktos, az feltűnt volna...
2020. szept. 2. 10:56
 3/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nem tudom, mennyire szétszedhető, de először a betétnél (dinamikus sugárzónál) kellene valahogy hozzáférni és megállapítani egy multiméterrel, hogy az szakadt vagy a vezeték.

Tehát a javíthatóság feltétele a szétszedhetőség, vizsgálat.

2020. szept. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Általában javítható, de nem egyszerű. Nekem a csatlakozónál volt szakadás, levágtam és forrasztottam rá egy új jack dugót. Nem volt egyszerű azt a hajszáldrótot odaforrasztani, de sikerült, azóta is (2 éve) működik gond nélkül.
2020. szept. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
71%

Pedig szervizszempontból egy dugócsere ajándékmunka, csak tudni kell a módját.

Az a bizonyos színes lakkozott huzal például könnyen forrasztható egy megfelelő hőmérsékletű pákával, ami simán leégeti a lakkot.

Pl. adni neki a 75 W-os pillanatpákával, plusz gyantába is mártogatni.

Langyos taknyolással nem megy.

De mielőtt valamelyik rosszindulatú megint kiforgatná, én sem vagyok fejhallgató-javító, nem ismerem a manapság kapható típusokat (azaz hiába is írta volna a kérdező a pontos típust), régen csináltam párat.

2020. szept. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szirty ***** válasza:
91%
Nem kell ahhoz rosszindulat hogy valaki kiegészítse vagy kijavítsa amit írsz!
2020. szept. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
6%

6:

Nem, itt két lehetőség látszik kibontakozni:

- Vagy tudomásul kell venni, hogy a Szirty nem épelméjű és ahogy évek óta piszkálódik itt alattomosan, ez már így is marad örökre. Nem kell vele foglalkozni! Itt a példa, megint nem bírt magával, ismét beleköpött egy témába.

- Vagy le kell lépni erről az oldalról, mert a Szirty amúgy is csak 1 db negatív figura, van még pár állandó elvtársa, plusz még alkalmi nehéz esetek is adódnak. Megéri ezek miatt rendszeresen bosszankodni? Itt úgyis folyamatosan ez megy. Plusz még az alaptalan leminősítések.

2020. szept. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szirty ***** válasza:
52%

Egy tény látszik kibontakozni ismét:

Nem bírod abbahagyni a maró gúnyt a személyeskedést és a sértegetést...

2020. szept. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!