Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért mondják sokan, és miért...

Miért mondják sokan, és miért mondja be a tévé?

Figyelt kérdés

Szóval az lenne a kérdésem hogy miért mondja be a tévé, hogy:


,,Felhívjuk kedves nézőink figyelmét hogy a műsorszám 12 éven aluliaknak nagykorú felügye mellett ajánlott!"


Ésatöbbi...


Miért nem nézhetik 12 éven aluliak?


Most tekintsünk el attól, hogy csunyán beszélnek pl Egy akció filmbe stb.


De pl egy kaland filmbe ahol semmi ilyen rendkivűli nincsen, miért nem nézheti 12 éven aluliatj?


Megilyed tőle a gyerek? Esetleg fél? Vagy miért? Hogyan hat egy kaland film egy 5 éves gyerekre? Hogyan éli meg? Ti amikor 5 évesek voltatok, hogyan éltétek meg amikor 12 korhatáros filmet néztetek?


Én emlékszem hogy a Tv2-n ment a Tények hiradó Bárdos András és a Máté Krisztina volt. Na attól a nőtől én szó szerint bevoltam tojva, egyszerűen pokoli félelmem volt. Nem a riportoktól, hanem maga a nő tiszta félelmetes volt. Bőgtem, féltem. Durva volt. De nem a riportoktól, hanem attól a nőtől. Akárhányszor meglátom feltünni valahol, megilyedek tőle, tehát nekem ellenszenves. Amitől még féltem az a kiírás amikor az RTL-t megbüntették, az a zene, az a hang de oda nem volt feltüntetve korhatár stb.......



Ami még érdekes számomra azaz, hogy az M2-n rengeteg mese van, vagy a minimaxon.


Oda is kiírják ezt: ,,Felhívjuk kedves nézőink figyelmét hogy a műsorszám 6 éven aluliaknak nem ajánlott!"


Miért nem ajánlott 6 éven aluliaknak egy gyerek mese ahol nincs semmi trágár szó stb. ?



Valaki leírná részletesen?



2020. szept. 2. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

ezeket olvasd el:

[link]

[link]

ha még mindig nem világos, akkor várjuk további kérdéseidet!

2020. szept. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Mert pszichológusok, pszichiáterek úgy döntöttek, hogy az adott műsor tartalma nem egy 6 vagy 12 éven aluli számára való. A 6-os karikát mondjuk túlzásnak tartom, de nagyon sok pl bűnügyi sorozat megy 12-essel, na azokat bőven nem kell egy gyereknek néznie (igazság szerint szerintem 16-ossal kellene jelölni mindet, amiben gyilkosság, erőszak van).
2020. szept. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
49%
az öcsémnek is rémálmai lettek bizonyos filmektől (de tényleg durva remalom, és este sem tudott sokszor elaludni)
2020. szept. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most már értem. Köszi! :)
2020. szept. 2. 21:41
 5/5 anonim ***** válasza:
69%
Szomorú, hogy a kiírás mellett még szóban is elmondják, mégsem sikerült megértened a lényeget: Nem tiltást jelent a karika, hanem ajánlást.
2020. szept. 4. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!