Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Vettem egy gitárerősítőt...

Waff kérdése:

Vettem egy gitárerősítőt (marshall DSL5). Minden működik rajta, de van hogy elkezd recsegni ropogni a hangszóró...ilyen krs-frs-rrrs szerűségű hangokat ad ki. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Akkor is ezt csinálja ha letekerem a hangerőt nullára. Sőt a hangerő potméterektől függetlenül mindig ugyanolyan hangerővel recseg. A hangszóró csatlakozására tippeltem, lecsavaroztam a hátulját, megmozgattam a zsinórokat óvatosan, de semmi változás. Nem állandóan recseg, egyszer igen, egyszer nem....

Ötletek? Köszi előre is mindenkinek.



2020. szept. 6. 19:24
1 2
 1/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Régi készülékekben a kerámia kondenzátorok anyaghibája, rohadása produkált ilyen hangot, vagy ritkább esetben a kis műanyagtokozású tranzisztorok belső kontakthibája.

Csak annyi eltérést látok, hogy az nem krs-frs-rrrs hangokat adott ki.

De a többi stimmel.

2020. szept. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Kb 2 éves ez az erősítő. Elektroncsöves, nem tranzisztoros.

Házilag/laikusként javítható vagy szerviz?

2020. szept. 6. 20:38
 3/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Az időszakosan jelentkező hibák rutinosabbaknak is okozhatnak fejtörést, laikusoknak nem ajánlott ilyenbe vágni.
2020. szept. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A mai erősítőket nem ismerem de ha ez csöves TV lenne, akkor a PCL86-os cső szorulna cserére. Ennyire emlékszem. XD


Az tudott ilyen időszakos hibát produkálni.

2020. szept. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem csőcserés, a csövek rendbe vannak.
2020. szept. 7. 07:50
 6/15 anonim ***** válasza:

#4, 5-nek:


Attól hogy szépen világítanak a fűtőszálak, még egyáltalán nem biztos hogy rendben is vannak maguk a csövek!


Nem indítok tanfolyamot, vidd el szerelőhöz. Te képtelen leszel kimérni a hiba helyét.

2020. szept. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ha cső probléma lenne, akkor az folyamatosan jelentkezne. De ez csak néha recseg, néha nem...
2020. szept. 8. 06:21
 8/15 anonim ***** válasza:

#6 vagyok:


A cső képes nem folyamatosan jelentkező hibát is produkálni!


Nem megyek bele a részletek be, elégedj meg ennyivel.


És megjegyzem hogy mivel ezen vitát nyitottál, ezért te magad semmiképpen se állj neki. Egyébként sem feltételezem hogy rendelkezel cső-voltmérővel!


Vagy esetleg multiméterrel akartál nekiesni? XD

2020. szept. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

„Nem csőcserés, a csövek rendbe vannak.”

„Ha cső probléma lenne, akkor az folyamatosan jelentkezne. De ez csak néha recseg, néha nem…”


Attól, hogy a katód izzik, még lehet hibás az elektroncső. Ha néha recseg, néha nem, az valamilyen kontaktushibára utal. Az ilyen jellegű hiba helyét általában nehéz megtalálni. Talán a leggyakoribb a rossz forrasztás, de ritkábban lehet alkatrészhiba is. A csőfoglalatoknál is jelentkezhet érintkezési hiba. Egy csőfoglalatot kicserélni nem mindig egyszerű feladat, főleg, ha nyomtatott áramkörbe van forrasztva. Előfordulhat csőhiba is, érdemes lenne beszerezni mindegyikből egy-egy tartalékcsövet és azokkal kipróbálni. Már csak azért is, mert a csöveket egy bizonyos üzemidő után cserélni kell. A leírás szerint 2 db ECC83 és egy 12BH7 van benne:


[link]


A csővoltmérő belső ellenállása 10...20 MΩ, a multimétereké is hasonló érték, ezekkel is lehet feszültségméréseket végezni elektroncsöves erősítőkben.

A legtöbb csőhiba folyamatos, ezek egy része teljes működésképtelenségben jelentkezik (például belső elektródaszakadás), egy része pedig gyengébb teljesítőképességben (a katód emisszióképességének gyengülése miatt csökken az erősítés, csökken a kimenőteljesítmény).

Elő szokott fordulni az egyes elektródák közötti időszakos vagy állandó átvezetés is.


„Házilag/laikusként javítható vagy szerviz?”


Megfelelő hozzáértés és gyakorlat nélkül, laikusként ne fogj hozzá a javításhoz, inkább vidd szervizbe.

2020. szept. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi a részletes választ, már szervízben van, ha minden jól megy péntekre kész van.
2020. szept. 9. 20:05
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!