Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy PC tápegységből stabil...

Egy PC tápegységből stabil feszültség, vagy nagy frekvenciás négyszög jel jön ki?

Figyelt kérdés

Labortápot szeretnék építeni. És kanibalizálni szeretnék egy PC tápegységet.


Az eredeti terv hogy elbontom az egészet, és újra építem az egész tápot, persze saját szájízemnek megfelelően. De ha teljesen egyen feszültség jön ki belőle, akkor nem bajlódok vele, hanem inkább átalakítom.


Szerintem a teljes szétbontás lesz.


2020. szept. 25. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A kimeneten stabilizált egyenfeszültség van, amit nagyfrekvenciás négyszögjel egyenirányításából nyernek.
2020. szept. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A labortápok nem véletlenül analógok. Ha tényleg labortápnak akarod használni, gond lesz a táp kimenetein lévő viszonylag nagyobb hullámosság, és a pártíz-párszáz kilohertzes zavarok.
2020. szept. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%

Érdekes,hogy na majd én építek egy sajátot,,de már a működésének az alapját sem tudja.

Az szép...

Amúgy szaggatott egyenfesz jön ki.

Két egyforma pc táp összekötve,majd a második egy másodperccel késöbb bekapcsolva kiegyenlíti az elsőnek a szaggatását.

Azért kell két egyforma táp,hogy meglegyen az 50% duty-ja.

Csak el kell találni,azt hogy az első táp mikor fejezte be a magas szintet,és amikor abbahagyja akkor a szakadék helyére kitőltésnek rá kell ereszteni a második tápot.

Ha nem egyformák a tápok,akkor hézagos lesz a fesz.

Ha meg pont egyszerre dolgozik a két táp,és nem felváltva,akkor max csak vastagabb lesz a szaggatott vonal.

Lebontani újraépíteni nem érdemes,mert építés közben kb a harmadik sör után,eldönti az ember,hogy vesz egy normálisat gyárit és újat,majd kényelmesen hátradől a székben,és guritja le a többi sört.

2020. szept. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3) Ez egy kifejezetten tetsző hozzászólás volt. Főleg a sörös rész. Amúgy nem mondanám hogy tisztába vagyok a működésével a kapcsolóüzemű tápoknak ebben igazad van. Sokkal másabb mint egy lineáris táp. Azt viszonylag könnyű építeni. Csak a kérdés kiírásának pillanatában csak ilyen tápegység volt elérhető közelben, bár nem mintha máshogy lenne most. Gondoltam hogy szaggatott jel jön ki a tápból, de nem voltam benne biztos. Csak kellett a megerősítés. Amit köszönök.
2020. szept. 28. 19:56
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 Csak nem Szervizmérnök Úr, inkognitóban?

A két "sz" betű, a szaktudás és a szarkazmus nagyon rá emlékeztet :)

2020. szept. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
PC tápból nem lehet labortápot építeni. Megbeszéltük.
ápr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!