Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lehetséges az XOne esetében,...

Lehetséges az XOne esetében, hogy ha "gagyibb" TV-hez van csatlakoztatva a gép akkor a Screenshotok rosszabb minőségűek?

Figyelt kérdés
Eddig egy 4K-s TV-hez volt csatlakoztatva a box, most egy sima 720p HD-hoz, és nézem a screenshotokat, és teljesen úgy hat, mintha most sokkal pixelesebbek és rosszabb minőségűek lennének a screenshotok. Ezt most csak én látom bele, vagy ez így van?

2020. nov. 4. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
8.294.400 / 921.600 pixel = 9. Tehát kilencszer nagyobb a felbontás, semmi meglepő nincs ezen.
2020. nov. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Most azt az infót kaptam, hogy ez baromság, mert egy screenshotrol se tudsz megmutatni egy torott kijelzot.


Tehat az XboxOne tud egy adott felbontast screenshot eseten, de az hogy ezt milyen tv - n nezed mindegy kb. Nem lesz elesebb.


Na mar most a baj, hogy te irod ezt, mas meg az ellentetet irja. Mi az igazsag?😂

2020. nov. 4. 16:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet félreértettem a kérdést.: nekem úgy jött le, ha egy 720p vs 2160p (4K) kijelzőn csinálsz screenshot-ot, akkor a 720p rosszabbul fog kinézni.

Egyébként a felbontás csak egy dolog, millió dolog közbeszólhat, minthogy: panel minősége, panel típusa, színvisszaadás, beállított színprofil.

Az sem mindegy, hogy a screenshot milyen felbontású, mert ha nagyobb, mint 720p, akkor egyértelműen előnyt nyújt a nagyobb (4K) felbontású kijelző, mert ott fizikailag kitudja "rajzolni" az adott pixeleket, nem csak up/downscale-lni.

2020. nov. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Aha, akkor igazabol a kerdes, hogy az XOne milyen fel ontasu sceenshotot keszit, ha ez nem a tv-tol fugg?
2020. nov. 4. 22:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Olyat, amilyen a tv felbontása.

Jól látod hogy sz@rabb a nem 4k a 4k-hoz viszonyítva.

2020. nov. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!