Ha Procreate-n szeretnék rajzolni, akkor milyen táblagépet vegyek?

Figyelt kérdés
2020. nov. 4. 11:39
 1/4 anonim válasza:

Procreate csak Ipad-re van, tehát 2 opciód van.

Megveszed a legújabb Ipad-et/Ipad pro-t

Vagy

Veszel egy régebbit, ha nem akarod teljesen kiüríteni a pénztárcádat.

2020. nov. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Melyik típust nézegessem? Illetve milyen tollat vegyek hozzá? Ezen kívül kell még más?

2020. nov. 4. 22:31
 3/4 anonim válasza:
Apple termékekben nem vagyok a legjártasabb, de a legtöbb rajzos Ipad pro-t használ. Tollból az Apple pencil a legjobb, de kicsit drága.
2020. nov. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia! Nem tudom hogy még esedékes-e, de azért válaszolok!^^" Ez attól függ hogy milyen szinten vagy a rajzolásban, hosszú távra tervezed-e és ugye hogy mennyi pénzt szánsz rá. A procreate a ramtól és a kép felbontásától függően korlátozza a rétegek számát, tehát a pro-n több réteg lesz elérhető, de ez csak akkor számít ha nagyon nagy felbontásban dolgozol, vagy ha nagyon sok rétegre van szükséged. A legtöbb embernek a sima iPad is elég. Az Apple jelenleg két ceruzát forgalmaz, az Apple Pencil 1. és 2. generációt. Most az iPad 8 és a legújabb iPad mini támogatja az első generációs tollat, az iPad Air 4 és az iPad Pro 2020 a második generációsat. Sajnos a korábbi modellek Apple Pencil támogatásával nem vagyok képben. Az tuti hogy az iPad, iPad mini és iPad Air korábbi verziói csak az elsőt támogatják de nem tudom meddig visszamenőleg. Az 1. és 2. gen. cerkák között a legnagyobb különbség a töltés módja. A 2. az iPad oldalán mágnessel csatlakoztatva töltődik míg az 1.-őt be kell dugni az iPadbe. Továbbá az első valamivel nagyobb és a másodikon elérhető a double tap funkció amivel váltogathatsz két eszköz között (alapvetően ceruza és radír, ezt át lehet állítani) de erről van összehasonlító videó YouTubeon. Azt neked kell eldönteni hogy megéri-e a második generációs Pencil az extra összeget. Nem tudom hogy mennyire fontos számodra a méret, szerintem menj el egy Apple Storeba és próbáld ki. Tartsd észben hogy az iPad képernyője nem laminált, a testvéreié azonban igen. Ezt meg lehet szokni, de azért fontos megemlíteni. A Pro-n 120 Hrz a refresh rate, de ha még nem használtál ilyen gépet, annak hiánya egyáltalán nem fog zavarni.

Az első generációs ceruza 37000, a második generációs 50000 forintba kerül. Az iPad 140000-től kezdődik ha jól emlékszem, az Air 240000-től, a Pro 330000-tól, a minit sajnos nem tudom. Azért érdemesebb ellenőrizni, lehet hogy tévedek néhány modellnél. Azon is el kell gondolkodni hogy mennyi tárhelyre van szükséged, ettől függően nőhet az ár. Remélem megtalálod a neked való eszközt és jó rajzolása! :3

2021. jan. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!