Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Xbox ONE , külső SSD merevleme...

Xbox ONE , külső SSD merevlemezről gyorsabban töltené be a játékokat?

Figyelt kérdés
Snowrunnerrel szoktam játszani, viszont eléggé zavar, hogy 4-5 perc a minimum mire betölt a játék, ha meg a térképek(pályák) között kell váltanom azok idők is elég hosszúak. Láttam videókat ahol kicserélték a gép belső merevlemezét SSD-re, és a korábbi , pl 1 perc 40 másodpercből lett 40 másodperc. Viszont egyenlőre nemszívesen szedném szét a gépet, meg elég macerásnak néz ki a klónozás is, illetve jelenleg még mindig drága egy szintén egy terrás SSD winyó , mint amekkora most hagyományosból benne van, kisebbet meg érthető módon nem tennék bele. Viszont egy kisebb 500-as külsőre beruháznék (256 gigás alatti winyók sajnos nem támogatottak) csak kérdés, hogy vajon az USB3-as porttal gyorsabb lesz-e, mint a mostani belsővel?

2020. nov. 14. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ssd gyorsabb mint a hdd , ez fix,nem is kicsit..az hogy most te vállalod a kockázatot, hogy szét szedj es cserlgess dolgokat egy konzolba, azt már te tudod..

Bár azért az 1 percért..:)

Venni bele ssd-t ott tökölni vele,aztán kitudja..

2020. nov. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy gyorsabb az SSD, hiszen az asztali gépemben is ezért cseréltem. Csak itt most a beépített hagyományos merevlemez sebessége versenyez, egy USB3 portra dugott SSD-vel ami azért így nem valószínűleg nem olyan gyors mint ha be lenne építve.

Viszont találtam közben videótesztet, hogy azért így is gyorsabb.

https://www.youtube.com/watch?v=3HIYQwbcMmc

Amúgy nem csak 1 percről van szó, mert sok játék 2-3 perc alatt betölt, de ez amivel játszom, annak már az elinduláshoz is 4-5 perc kell, és ez egy fuvarozós játék, sárban hóban kell menni, amit nagyon szépen megcsináltak ez miatt hatalmas is lehet a mérete. fuvarok meg sokszor úgy vannak megcsinálva, hogy másik pályáról kell áthozni szállítmányt, olyankor meg hosszú percekig töltöget. Illetve mentési lehetőség sincs benne, csak amit automatán csinál magának időnként, így ha felborulsz, és nem akarsz kínlódni, akkor az egyetlen mód, hogy gyorsan kikapcsolod a konzolt, így az utolsó mentéstől indul a játék. De akkor megint sokáig tart mire betölt. Vagyis itt bőven többet lehetne nyerni mint 1 perc.

2020. nov. 14. 15:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Oh értem,huh, mondjuk én nem merültem még bele a konzolok szerelési módjaiba, de sok sikert akkor!:)
2020. nov. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%
Nem kell szétszedned a gépet. Egy USB3as külső SSD ugyanolyan gyorsan vagy még akár gyorsabban is betölt egy játékot mintha bent lenne. Már maga a külső merevlemez gyorsabban betölt mint a belső, mert az nagyon lassú. Annyi összesen a különbség, hogy ha belső az SSD akkor a rendszer is gyorsabb lesz, de én érzem lassúnak azt. Én már évek óta külső SSDn tárolom azokat a játékokat amivel éppen játszom és ég és föld a különbség. Ha láttál teszteket akkor tudod mire számíts, de ha nem akkor jobb ha tudod, hogy játékfüggő a dolog. Általában azok a játékok amik sok apróságot töltenek be egyszerre, főleg a nagy nyílt világúak fognak nagyon sokat gyorsulni. Forza, Witcher, Battlefield, ezek minimum lefelezik a töltési időt. Multiban nem biztos, hogy kijön a különbség, mert a játékok össze szokták szinkronizálni a játékosokat az indításhoz. Ha jól tudom a Division és a Battlefield olyan, hogy egyből bedob és ott már akár egy perce játszol míg a többiek a töltést nézik.
2020. nov. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!