Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem jön hang a tv-ből...

BAAT kérdése:

Miért nem jön hang a tv-ből asztali dvd lejátszó összekötésekor?

Figyelt kérdés
Van egy asztali Orion dvd lejátszó és egy Panasonic lcd tv, összekötöttem scarttal, optikai kábellel, rca kábellel, de mindig csak kép jön, hang semmi a tv-ből.

2020. nov. 20. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A lejátszó menüjét nézd meg (system menu, nem disk, root vagy title menu, azok a dvd saját menüi). Ott van egy egész szép hangbeállítás oldal az én Orion lejátszómban ahol ezer féle beállítást meg lehet adni. A digitális hangkimenetet keresd (az optikai és a HDMI digitális), azt állítsd PCM-re, akkor lesz a tévén hang. Átmenet (passthrough) módban csak Dolby Digital képes erősítő fog megszólalni.
2020. nov. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Próbáltam az ott lévő hangbeállításokat. Igazából 2 rész van, az egyik valami LT/..., a másik stereo, a harmadik 5.1

Ezen kívül a másik az s/pdif, ebből van pcm lehetőség, de úgy sem szólalt meg..

2020. nov. 20. 10:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha RCA-n sincs hang, ott hiba van, vidd vissza garanciára.
2020. nov. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elvileg igen
2021. jún. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!