Vegyek subwoofert a studio monitorokhoz, jobb lesz tőle a hangzás? több lenn

Figyelt kérdés

2 db M-Audio BX8 D3 studio monitorjaim vannak, és háát hiába 2x150W-osak, egyáltalán nem szólnak keményen, inkább hangosak csak. Persze a szoba néhány pontján hallani azért keményebb basszusokat is, de nem ott sajna, ahol ülök (3x3 m-es szoba).

Ja és ha tényleg kell subwoofer, akkor ajánljatok egyet pls!



2020. nov. 21. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán tudok ajánlani mélyládát zenehallgatáshoz.


Illetve tudnék, mert sztereó zenehallgatáshoz csak minőségi mélyláda ajánlható (SVS, REL stb.), azok pedig félmillió forinttól kezdődnek.


Inkább cseréld le a hangfalaidat. Álló hangfalat nem tudok ajánlani sajnos a szoba mérete miatt, általában 20 m2 felett van szükség álló hangfalra.


Ha nem hallasz basszusokat, annak sok oka lehet, például:

-Rosszul vannak elhelyezve a hangfalak, mivel hátsó basszus-reflexes, így a faltól legalább 20 cm-re kell elhelyezni.

-Rossz a szoba akusztikája


Egyébként fogalmam sincs, hogy hogyan szeretnél ehhez a hangfalhoz mélynyomót csatlakoztatni.

2020. nov. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

simán lehet hozzá csatlakoztatni TRS és XLR kábellel is akár, nem ez a gond, van usb hangkártya interfacem is hozzá...


Ez a basszus-reflexes dologban lehet azért valami, viszont nekem a hangfal hátuljában az ablakok vannak, és nem 20 cm-re, hanem legalább 80-ra. Namármost, ha közvetlenül tennék vmi szilárdat a hangfalak mögé, úgy jó lenne? mégha nem is fal

2020. nov. 21. 17:42
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Nem fog se így se úgy se duborogni amire te vágysz. vegyél subot bármit, nem azt mondom hogy úgy fognak szólni ahogy megálmodta a muzsikus a zenét de neked jó lesz
2020. nov. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok.


Milyen zenéket hallgatsz? Disco/dupstep meg fenetudja milyen zenékhez ez eleve rossz választás. Ilyen hangfalat inkább más zenei igények (jazz, blues, akusztikus, klasszikus stb.) kielégítésére szoktunk használni. De eleve ez a hangfal nem otthoni zenehallgatásra/használatra lett tervezve, hanem studióba...

2020. nov. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

pedig pont olyan zenéket hallgatok, ahova kéne a basszus: techno, hardstyle, hardcore...

Na de a subwoofer pont erre van kitalálva hogy jó basszusokat adjon, nemde?

2020. nov. 21. 20:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem, a subwoofer igazából házimozis környezetbe illeszkedik, nem sztereóba.


Azt tudom ajánlani, hogy add el ezeket a hangfalakat, aztán nézzél helyettük másikat.


Ezt a kettőt tudnám most ajánlani, de megmondom őszintén, hogy én nem raknám be ezeket 9 m2-es szobába:


[link]


[link]


Ugyanezzel az Edifier-el van tapasztalatom, csak az előző szériást hallottam. Egy 12 m2-es szobában teljesen le kell venni a basszusát neki, és úgy jó... Ezek az általad hallgatott zenei stílusokra is alkalmasabbak, mint az a monitor. Tehát ezekkel 100% hogy nem lesz gondod a basszussal, sőt, lehet sok is lesz. Az Edifier-t ajánlom inkább, mert azzal van tapasztalatom, és alapból egy nagyon jó ár-érték arányú hangfal.

2020. nov. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Stúdiómonitor nem jó zenét hallgatni. Egy olyan eszközzel akarsz "jó" hangzást elérni, aminek az a dolga, hogy unalmasan semleges, lehetőleg a hibákat és kellemetlenségeket jobban hangsúlyozó, könnyen tanulható megszólalása legyen széles hangerőtartományban, kezelt helyiségben. Összesen arra való, hogy a hangmérnök, miután betanulta, megszokta a karakterét, jó döntéseket tudjon hozni a legapróbb módosításaival is, ami majd lehetőség szerint mindenen jól fog szólni.


Tehát ne csodálkozz, ha egy igencsak szarabb kiadását hallod rajta mindennek, pontosan ez a dolga, kiegészülve azzal, hogy fölösleges dolgokat, mint például basszus, nem igyekszik leadni, mert a közeltéri monitorokon végzett munkához csak zavaró és fárasztó lenne állandó basszust veretni. Amikor a mélyek arányát állítják, akkor vagy rendes nagy monitorokon (persze ott már nem filléres a helyiség se), vagy fülesen, de leginkább mindkettőn. Ezzel olyan 2-10 percet dolgoznak. A szakma nagy része megvan alig hallható mélyekkel, kb szemre is, igazából pontosításnak kell valami jól ismert, ami a basszusokat is tökéleteshez közel adja le.

2020. nov. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én nagyon szeretem a stúdió monitor hangfalakat, szerintem azon jó zenét hallgatni, mert nem csal, nem színez, azt kapod amit tud a zene.

A te hangfalaid azért nem profi stúdió cucc, szóval simán élvezhető hangja van. 8"-as mélyeknek elégnek kell lennie. Nagyon sokat tudsz javítani a helyiségben való elhelyezésen. Nézz ezzel kapcsolatban szakirodalmat, YouTube-on is vannak anyagok. Ha úgy sem vagy megelégedve a hangjával ha a lehető legjobb helyen vannak a hangfalak, akkor gondolkozz vásárláson.

2020. dec. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

De döngeni nem fog akkor se.


Nekem a dolgozó szobát feleségem átrendezte anno kidobta a hangfalaimat igy egy durrogos multimédia hangfal van ott.


Most hogy covidos voltam a szekrénybe behajitott rotel erositot és bw 602s2 hangfalakat eloszedtem.

Újra megállapítottam hogy nem döng, de jobb rajta zenét hallgatni mint egy mélynyomós vackon

De neki lehet hogy az kell hogy dummdumm legyen

2020. dec. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!