Miért van mindenki oda a konzolokért?

Figyelt kérdés
Értem, hogy olcsóbbak mint egy gamer PC. Egy Xbox One S már kb. 60-70000 Ft-ért beszerezhető használtan. Ez nem drága, de az előfizetés. "Csak havi 3000 ft." De az évben 12 hónap van, ami már 36000 Ft, és ha mondjuk 5 évig használod az már 180000 Ft. Akkor már mégsem éri meg annyira. Vagy vehetsz egyből 1 éves előfizetést, ami már "csak" 20000 Ft évente. De gondolj bele, ha 5 évig így használod, a konzol nem 70000 Ft-ba került, hanem 170000 Ft-ba. Azért nem mindegy! Szóval nem értem mi olyan jó bennük. Valaki elmagyarázná?

2020. nov. 22. 16:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
60%
Én pont nem az anyagiakat figyelem, hanem hogy nekem sokkal kényelmesebb és sokkal nagyobb élmény egy konzollal játszani a kanapén fetrengve, mint egy gépnél görnyedve kattintgatni.
2020. nov. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
54%

170-ért te milyen gamer pc-t veszel ami 5 évig futtatja a legújabb játékokat? Semmilyent!


És akkor még nem játszottál semmivel. Ja tudom, te lekalózkodod a játékokat, de az legalább ne bssza már a szemed, ha valaki megveszi/előfizet rá, mert hamarabb jut a játékhoz/szeretné támogatni a fejlesztőket.


Ha csak a te fajtád játszana, aki letölti torrentről a játékokat, becsukhatnának játékfejlesztő stúdiók.


Úgyhogy nem fikáznod kellene a konzolosakat, hanem hálálkodni nekik, hogy helyetted életben tartják a játékipart.

2020. nov. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom a Gamepassgra gondolsz, de arra nem kötelező előfizetni. Ha multizni akarsz, akkor kell Xbox Live vagy PlayStation Plus előfizetés, ami 10-en párezer 1 évre és kapsz 4 (Xbox) illetve 2 (PS) játékot havonta, amivel játhatsz amíg van előfizud, akár 10 év múlva is. És azért szoktak elég jó játékok lenni. Cserébe viszont az újabb konzolokon nincs széthekkelve minden online játék, én PS4-en konkrétan még egy csalóval sem találkoztam.


Én azért szeretem a konzolt, mert olcsóbb, nem liftezik a gyomrom, ha veszek egy játékot, hogy vajon elfog e futni a gépen,vagy szarul optimalizálták e, esetleg valami driver miatt fig e problémázni. (Múltkor pl mikor ingyenes volt a Watchdogs 2 PC-re, gondoltam kipróbálom. Aztán nem akart elindulni, egy netes keresés után megtudtam, hogy valami fájlt kell kicserélni, mert szar. Na konzolon nincs ilyen, ott nem kell szegelgetni a játékot.)


Ha egy konzolt megveszel jelen esetben (a szar forintnak köszönhetően) 185 000 forintért, ahhoz 7 évig nem kell hozzányúlni, de még utána is jönnek rá új játékok pár évig. Régebben mikor még lemezről olvasták a játékokat, akkor volt, hogy az olvasófej megadta magát, de azt a legdrágább helyen is 1 húszasért kicserélték, magadnak még olcsóbban kihoztad. A mostaniaknál max a tárhelyre kell költeni, de az is kijön 20-30k-ból, attól függ mekkorák az igényeid. Azoknak a városi legendáknak meg ne dőlj be, hogy konzolra drágábbak a játékok. Az új játékoknál előfordul, hogy a konzolosak többe kerülnek párezer forinttal, de van hogy egy árban vannak. Utána viszont akciósan sokkal olcsóbbak szoktak lenni, mint PC-n.


Elhiszem, hogy PC nagyobb a felbontás, meg több az FPS szám, de ez nekem nem ér meg fél millió forintot.

2020. nov. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
88%
És igen, amit fentebb is írtak, hogy kényelmesebb is.
2020. nov. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
88%
Vannak akik konzol pártiak, de jogosan. Ha szeretsz játszani és kezedre áll a kontroller, akkor jobban megéri, mint számítógépet összerakni és arra vásárolgatni a játékokat és az előfizetést. Egy xboxhoz vagy pshez optimalizált játékoknak kisebb a szórása mint a Pc-ken. Lehet nem ad 120 fpst, de élvezhetően és stabilan futnak.
2020. nov. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
De ha belegondolsz, hogy egy PC-n nem csak játszani lehet, hanem akár dolgozni is. Sokkal több dologra lehet használni, míg ha veszek egy Xboxot 70000-ért aztán meg ráköltök még 100k-t + még pár játék. Ezen csak játszani lehet, szóval munkához/sulihoz vegyek egy PC-t/laptopot még min. 150k-ért. Megéri...
2020. nov. 22. 17:36
 7/28 anonim ***** válasza:
46%

Első vagyok. Én otthonról dolgozom gépen (nem a vírus miatt, mindig is így volt) és éppen elég addig ülni ott amíg muszáj. Örülök ha szabadulhatok a géptől.

Te a pénzre hegyezed ki az egészet, de nem mindenkinek szempont.

2020. nov. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
92%

Mire költesz 100k-t?


Lehet dolgozni, de nem mindenkinek kell munkára a gép. De ha kell is, akkor sem mindegy, hogy mire. Lehet elég neki egy 100k-s gép is. (Amin persze nem tudsz játszani, max 1000 éves játékokkal.)

2020. nov. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
77%

De ha belegondolsz, hogy egy PC-n nem csak játszani lehet, hanem akár dolgozni is

Ez nem erv.

En pc parti vagyok, de nem dolgozok rajta. Es nem is fogok soha.

A konzol az egyszeru, csak jatszani akaro felhasznalonak van kitalalva. Bekapcsolod es kesz. Nem kell illesztoprogram, keretrendszer, directx, msi afterburner, minosegi venti, csavarhuzokeszlet, anyamkinja, stb... Arrol ne is beszelve hogy sokan a mai napig kifizetnek 5-10 ezer forintot egy sima windows telepitesert.

Ez most olyan felesleges vita, mint pl miert vesznek sima autot, miert nem rogton furgont, hisz azzal fuvarozni is lehet nem csak bevasarolni es elvinni a gyereket oviba.

2020. nov. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
86%

mert kényelmesebb. mert egész más érzés

nem kell foglalkozni azzal fut-e, milyen driver kell, mit kell cserélni, venni, mi van a virusirtóval és a többi vacakkal ami azonnal ugat, ahogy bekapcsolod a gépet.

egyszerűen letöltöd és játszol

pár éve még én is pc-s voltam, sőt eléggé lenéztem a konzolosokat

ma azt mondanám, hülye voltam, hogy eddig vártam

2020. nov. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!