Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szerintetek jó PC ez? + pár...

Szerintetek jó PC ez? + pár kérdés!

Figyelt kérdés

Figyelem, hosszú kérdés! (És nemtudom jó kategóriába tettem-e)

Sziasztok! Jelenleg szeretnék vásárolni egy Gamer PC-t és úgy szeretném megvenni hogy már előre össze van szerelve.

Igen tudom, nem nehéz PC-t összeszerelni meg ilyenek, de én inkább veszek már kész PC-t drágábban, mivel félek hogy valamit elrontok és az nekem drága lesz.

Kiválasztottam egy PC-t monitorral, egérrel és mindennel, körülbelül a végár 245k (euróban ez persze olcsóbb, ez átváltott adat, nem magyarban élek).

A PC specifikációi:

Intel Core i7-4790 (Nem 4790K)

Nvidia GeForce 1650 SUPER 4GB

120GB SSD + 1TB HDD

16GB RAM

Windows 10 Pro

Szerintetek ez jó összeállítás? Utánanéztem amennyire tudtam, és szerintem jelenleg nekem egy ilyen sokkal jobb lenne, jelenleg van egy laptopom intel pentiummal, 4gb rammal és valamilyen intel hd graphics kártyával. Ez számomra egy nagy előrelépés lenne, mivel a jelenlegi még a legújabb Minecraft verziót is alig viszi minimum beállításokkal, de újjabb játékokkal is szeretnék játszani rajta, mint a beamng.drive, amihez erős videokártya és több ram kell, meg még egyebek.

Ezen kívül vennék hozzá egy ASUS VA24EHE monitort, úgy látom elég jó ár/arányilag.

Azt hozzátenném, hogy ha lehetséges ne nagyon hasonlítsátok mindjárt a legújabb i9-es procihoz, én megnéztem hogy a jelenlegi processzorom, és milyen ez milyen lenne, és ahogy láttam jóval erősebb.

Még egy pár kérdés, hogy pl. a billentyűzetet meg az egeret a monitorba vagy a PC-be kell belegyukni? Tudom hülye kérdés, de még mindig nem tudom eldönteni.

Mi a véleményetek, ez jó összeállítás? Esetleg ha tudtok valami olcsó gamer pc-t ilyen minőségben?



2020. dec. 3. 15:19
A kérdező szavazást indított:
Igen, jó PC összeállítás.
Nem a legroszabb, de lehetne jobb is.
Nem valami jó.
13 szavazat
 1/8 meszike91 ***** válasza:

Ezt újonnan vennéd? Csak mondom hogy ez egy 6 éves proci. Ennél modernebbet is vehetnél. Meg a 120-as ssd is elég karcsú, nem sokkal többért van 240-es is.


Szerintem jó volna egyedileg összeállítani egy konfigot és az üzlet ahol veszed összeszerelné.

2020. dec. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ennél a procinál egy i3 10100F is erősebb.

ha most raknék össze gépet én 1660 supert vennék mellé.

2020. dec. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Morzsi007 ***** válasza:

Laptopodhoz képest ez óriási ugrás, de én SSD-ből nagyobbat vennék, pl 512GB, és innen futtatnám a játékokat is meg ezen lenne a rendszer, így gyorsabb a betöltés. HDD biztos kell? Cpu+vga kombo 1080p 30-60fps-re elég lehet.

Pár hónapja ollóztam össze a hardverapróról és iponról egy gépet. I7-8700, GTX1070 meg egy Seasonic tápot, meg ez mellé rendeltem egy 480Gb-os SSD-t B365-ös alaplapot,16Gb RAMot és egy cpu hűtőt az iponról. 190K lett a vége.

Ha jó neked a használt cucc, esetleg nézz körül a hardveraprón. Lehet ennyiből egy kicsit jobb gépet találsz, de ez sem annyira vészes, szerintem.

2020. dec. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is i7-em van, workstation tower, régi és hamar "elfárad" szerencsém, hogy nem költöttem rá nagy összeget, 50k volt. a 16 GB RAM mondjuk teljesen elfogadható, én nem költenék rá 250 k-t.
2020. dec. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

procit cseréljük le valami sokkal újabbra.

az ssd meg legyen minimum 240-250 giga! hidd el, nagyon-nagyon hamar elfogy a 128 gigás ssd.

2020. dec. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akinek esetleg van ideje rá, tud nekem segíteni PC összeállításban? Van összvissz körülbelül 205.000Ft keretem, mit tudnátok ajánlani?

2020. dec. 3. 16:37
 7/8 anonim ***** válasza:
ebben benne van már a monitor is?
2020. dec. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen.
2020. dec. 3. 17:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!