Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért van az, hogy némely...

Miért van az, hogy némely film teljesen illeszkedik a 16:9 es 4K Ultra HD LED tévémre, némely film meg fekete csíkos? Sosem értettem, hogy mitől függ, és idegesítő, hogy ncore-on sem tudom megkülönböztetni melyik milyen lesz.

Figyelt kérdés

Mondanom sem kell, mennyire gagyi ez így! Milyen adatot nézzek a letöltendő filmnél, amiből kiderül, hogy rendesen teljes képernyőben fog kinézni? Mert az nem elég hogy 50 giga és mindenféle BD50 meg 2100 képpontos, mert ugyanúgy csírába fogja mutatni. Értem én h szélesvászon, de a mozivászon mekkora?:D A tévém ahhoz képest nutella.. Miért nem lehet ezt kiküszöbölni, vagy valamilyen értékkel jelezni, hogy ez bizony ilyen lesz? Most már ott tartok, hogy letöltöm oszt hátha jólesz.. De kb 10 ből egy élvezhető.. Elképesztő.

Arról nem beszélek mennyire time consuming ez a letöltögetek 40 gigát ide, 40 gigát oda, oszt egyikse jó.



2020. dec. 18. 12:33
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
96%
Ez normális, a filmet valamilyen képaránnyal készítik el. A leggyakoribb a 21:9, azaz cinemascope, ami a 16:9-es tévét nem tölti ki teljesen. Ez nem gagyi, így nem torzul a film. Amit 16:9-ben forgattak, az fogja kitölteni a tévét, a mozivásznat viszont nem. Tehát általánosságban a tévéfilmek ki fogják tölteni, a mozifilmek nem. De nincs ebben semmi gagyi.
2020. dec. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
2%

Hülyeség a filmeket is 16:9-ben csinálják. Kb


Lejátszón be lehet állítani a kitöltést.

2020. dec. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
81%
#2 ez nem igaz. A mozifilmek 90%-a cinemascope. Régen divat volt a kép szélét levágni, hogy kitöltse a tévét (főleg a VHS korszakban), de ma már ilyet nem csinálnak. Ha te mégis szeretnéd, semmi akadálya, a lejátszók többsége beállítható, hogy vágja le a kép széleit, vagy nyújtsa ki.
2020. dec. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:
Ezeket én értem, és nagyon aranyos dolgok ezek, csak miért van az, hogy a 2002es pókember film teljesen illeszkedik a tévémre, kicsit szemcsés dehát "régi" film már, a vadiúj filmek közül meg lutri, hogy melyik lesz teljesképernyős. Van amelyik igen, van amelyik nem. Honnét tudom meg, hogy melyik lesz normális?
2020. dec. 18. 12:49
 5/52 A kérdező kommentje:
Sőt, most legutóbb az 50 gigás 2014 es Interstellar meg hol teljes képernyős volt, hol fekete csíkos XD Kb félóránként változott a mérete.. Ez mi a bánattól lehet..:D És frankón, nem a tévé hibája, ilyen a film.. De ha ilyen a film, akkor mitől? És miért nem lehet megcsinálni az egészet teljesbe? És ha ezt meglehet, a többit miért nem?.....
2020. dec. 18. 12:51
 6/52 anonim ***** válasza:
93%
Pont azért, mert 2002-ben még levágták a kép szélét annak idején, hogy a tévét kitöltse, ma már nem csinálnak ilyet. Tehát te a moziban ha megnézted annak idején azt a Pókember filmet, némileg szélesebb képet láttál, a széleken több képi információval, ami ma már nem létezik.
2020. dec. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
0%
De nem 21:9 ben csinálják az biztos.
2020. dec. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:
Nem értem ezt, hiszen 16:9 es a legelterjedtebb képarány. Mire jó ez őszintén? Akkor levágom a tévé tetejét meg az alját, mert ez így kb semmire se jó.
2020. dec. 18. 12:57
 9/52 A kérdező kommentje:
De mondom, vannak ÚJ filmek is, amik kimennek a teljes képernyőre, szóval ez sem igaz, hogy a régi megy ki rá. A fő kérdésemre még így sem kaptam választ..
2020. dec. 18. 12:57
 10/52 anonim ***** válasza:
100%
Azért jó, mert a filmeket egyszeruen nem tv-re, hanem mozivászonra szánják.
2020. dec. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!