Hogyan lehetne elérni a térhangzást?

Figyelt kérdés
Van egy Sennheiser HD400s fejhallgatóm,de ez igazábol nem lényeges,szeretem nagyon,imádom a hangminőségét.Egy laptoppal,egy telefonnal,és egy asztali pc-vel szoktam használni,de van egy kis gond.A laptopon,és a telefonon,bár maga a fejhallgató sztereó,hallom a térhangokat,tudok pl 8d zenét hallgatni,és sokkal jobb a hangminőség,mint pc-n,ahol konkrét csak a zenét,játékban meg a hangokat hallom,de azt nem,hogy honnan.Ez lehet azért,mert a pc-ben olyan szar alaplap van,hogy nem képes az 5.1-re?Vagy a sima windows realtek audiot használom,mint szoftvert,lehet mást kéne?Vagy valamilyen USB hangkártyára gondoltam,melyik a legjobb?Nem írtam hülyeséget?Az lehet,hogy a sztereó fejhallgatóm képes 5.1-re?Hiszen laptopon működik.....?

2020. dec. 18. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy a fejhallgatóban 2 hangszóró van. Innen már gondolom nem kell folytatni. A hangkártya lehet hogy 5.1, csak hiába hogyha nincs hangszóró amin megszólal.


"Nem írtam hülyeséget?" De igen, de már megszoktuk :)

A 8d zenét is.

2020. dec. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Najó,de akkor az hogyan lehet,hogy míg az egyik készülék tud térhangzást, a másik nem?
2020. dec. 18. 22:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Sztereó fejhallgatóval semmilyen készülék nem tud térhangzást, ez egy fizikai tény. Az asztali gépben valószínűleg olyan hangkártya van, ami rendes kimenetekkel rendelkezik az egyes csatornák számára. A laptopon nyilván nincs erre lehetőség, ezért sztereóban próbál átverni, ilyen kamu térhatás érzettel.
2020. dec. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fejhallgatón térhatás... Ezt úgy érzékelheted, hogy ha mozgatod a füledben a hallgatót, vagy sokszor elég a fejedet mozgatni, néha olyan, mintha máshonnan jönnének a hangok, változik a hangszín. Ez a fejhallgatós "térhatás", tehát a füled produkálja.:)
2020. dec. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!