Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Vannak ezek az újfajta led...

Vannak ezek az újfajta led projektorok, némelyikre 30000, másokra 50000 óra üzemidőt írnak. Miért?

Figyelt kérdés
Tudtommal a led izzók lényegében örökéletűek, miért van különbség. Azon kívül azt sem értem, hogy ráírnak sok 10000 órát, ami években mérhető, ha egész évben menne, de garit csak 1 évre vállalnak. Ha az izzó szerintük több évet bír, akkor miért nem vállalják arra az időre a garit? ez így elég ellentmondásos

2020. dec. 22. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
A garanciát a teljes termékre adják, ami az égőn kívül még egy csomó alkatrészt magában foglal. A kommersz projektorok tipikus problémája a melegedés és a szállópor szokott lenni. Gyenge konstrukciók esetén a melegedés akár a LED égőket is tönkreteheti, tehát az a 10e órás adat sem garancia arra, hogy az idők végezetéig világítani fog.
2020. dec. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Közel sem örökéletűek a LED-ek: [link]
2020. dec. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Tudtommal a led izzók lényegében örökéletűek"

itt meg is dőlt a teóriád....

olvass, tanulj, nézz utána mi is az a LED, hogyan mködik és rá fogsz jönni, hogy az sem bírja a világvége + 1 évig.


"de garit csak 1 évre vállalnak. Ha az izzó szerintük több évet bír, akkor miért nem vállalják arra az időre a garit? ez így elég ellentmondásos"

ugye? :) nem vagy te hülye, rá fogsz jönni, hogy miért adnak csak annyi garit!

2020. dec. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem az egészbtermékre, kimondottan csak az izzóra szoktak írni egyesek 1 év garit, ami röhejes amellett, hogy 50ezer órával reklámozzák
2020. dec. 22. 22:42
 5/9 A kérdező kommentje:
És egyébként ezekben a projektorokban cserélhető az izzó? vagy kuka, ha kiég? ha cserélhető, akkor mennyibe fáj?
2020. dec. 22. 22:43
 6/9 Szirty ***** válasza:

"csak az izzóra szoktak írni egyesek 1 év garit, ami röhejes amellett, hogy 50ezer órával reklámozzák"


A gyártó garantálja (a saját kockázatára) hogy egy évet kibír.

Kevesebb valószínűséggel pedig 50000 üzemórát is kibírhat.

2020. dec. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nem tudom hogy milyen LED projektorokra gondolsz, az árukereső nekem 6 ilyet dobott ki: [link]


Ezek közül csak a Viewsonic projektort tudom komolyan venni, a többi az nem sokat ér, nem ajánlott kategória.


Vegyél inkább egy normális, alsó-középkategóriás DLP vagy 3LCD technológián alapuló projektort, például egy Optoma HD144X kezdésnek egész jó, 3500 óra izzó élettartammal.

2020. dec. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#5 Melyik "ezekben"? Amiket én ismerek LED projektorokat, főleg LG-ket, azok arra valók, hogy az ember eladja garanciával, mert a képminőségük annyira ratyi. :) A másik LED kategória az felsőkategóriás gépek, milliós árakkal. Tudtommal e két kategória között egyelőre még nincsen köztes LED projektor. Hagyományos izzós projektornál is az az általános tapasztalat, hogy mire izzócserére érett a gép, arra már feljebb váltanak róla egy kategóriát.
2020. dec. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 elistvan ***** válasza:
Az az az 50 ezer óra is eco üzemmódban jöhet össze ha összejön.
2020. dec. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!