Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szobai hangfal épités, ötletek...

Szobai hangfal épités, ötletek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék a napokban épiteni egy 3 utas hangfal párt a szobámba, nos egyből bele is vágok dupla mélyel lenne 30centi lényegébe a mély hangolás érdekel.

Méretek Magas:124,4 széles:35 mélysége pedig 45 centiméter lenne. WinISD nevű program segitségével 27hz-re hangoltam bár a grafikon 0dB 30hz et dobott ki ezzel még nem is lenne baj de az iv felugrik +3,3dB-re 45-46hz-en.Valami ötletek esetleg hogy tudnám kihozni egyenesre azt a görbét(nagyobb dobozt nem szeretnék) vagy esetleg valaki tapasztalt már ilyet, nem lenne zavaró a hangja azzal a +3dB-el?Egyáltalán lemenne 30Hz-ig? A konstrukció az reflex lenne az alján egy téglatest alakú nyilással (35x2,5x11,54)Ezzel a mérettel szerintem portzaj se alakulna ki.Bocsi ha hosszúra sikerült:D



2021. jan. 22. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne fáradj vele! Egy komplett szakmát bízol egy szoftverre, amit nem ismersz, és rákérdezel egy hibára, ami nem hiba. Gondolom az asztalos szakma legalább kisujjban van.
2021. jan. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45Hz az pont az a kellemes, még rendesen hallható igazi szubos "alja". Szerintem semmi baj nem lesz ott +3dB-től az épp hallható. Amúgy a mélytartomanyban sokkal sokkal nagyobb kiemeléseket/kioltásokat tud okozni maga az elhelyezése.
2021. jan. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Utolsónál a pont!

Ha túl közel van az a baj, ha túl messze akkor meg az.

Mivel az alacsony hz-t Max csak érzed, nem mind1 hol van a doboz.

Főleg kisebb szobában szokott ez problémás lenni.

2021. jan. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Siker?
2023. jún. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most sikerült, kivettem egy x1 bmw szék alatti mélyeit és ez egy érdekes konstrukció bár siker(a véletlen műve).ugye aki tudja h néz ki a hangszóró aki nem az keressen rá, csináltam egy kb 22-25 literes majdnem kocka reflex dobozt abba membránal befelé raktam a hangszórót a csö 5cm átmérőjű es 7cm hosszú(igy adta ki a mereteket 32hzre kis decibelen) és ugyebár itt kezdődik az erdekes része a hangszórót eltakartam egy akkora lappal amilyen a doboz mérete es 5cm hagytam a 2 közt es ugye az lett az alja, tudom nem ismeretlen konstrukció csak random igy összerakni,nem is reménykedve hogy lesz belőle valami, ahhoz képest nagyon jól megy és meg elég precíz is a hangja:D megcsináltam neki a párját is és így számomra tökéletes, azt sajnálom csak hogy nem tudom lemérni részletesebben a dobozt decibel, pontos freki tartomány, es a basszus ideje és hullámhossza.
jan. 11. 19:14
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez ugye csak a mély része lett elfelejtettem külön építettem hozzá 2 kicsi 2utas kozep-magas hangfalt méretre képzeld mint a genius 5.1 esek magas hangfalai:)
jan. 11. 19:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!