Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nem értem a Bakelit lemezek...

Nem értem a Bakelit lemezek lényegét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azt kérdezném, hogy mi értelme van a bakelit lemeznek, ha hangszóróról megy a hang? Akkor a hangszóró minősége fogja meghatározni milyen lesz a hang, nem? Az a hatás pedig digitálisan másolható, ha hangszóró játsza. Akkor meg miért jó?


Az élmény, hogy felteszed? (Sosem próbáltam még.)



2021. febr. 12. 22:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%

"Akkor meg miért jó?"


Azért, mert digitálisan NEM lehet ugyanazt rögzíteni....

2021. febr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%
A mai bakelitekre viszont digitálisan rögzített hang kerül (azt konvertálják analóggá), így ma már semmi.
2021. febr. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
63%

Én meg azt nem értem, mit nem értesz.

A hangszóró az egyetlen eleme az egész láncnak, ami mind a mai napig analóg.


A hanglemez a hangot analóg módon tárolja.

A felvétel, amit rányomnak, az régen még szintén analóg módon volt rögzítve és keverve, így a lemezre egy teljesen analóg jel került.

Ma már digitálisan rögzítenek és kevernek, így a modern hanglemezekre digitálisan előállított hang kerül rögzítésre - analóg módon.


A hangszóró minősége mindig meghatározza a lejátszás minőségét, ez nem tudom, hogyan keveredik nálad ide.

2021. febr. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
12%

Regenmindenjobbvolt, erről szól az egész.


Amúgy nincs jobb hangja, tapasztalatból mondom. Kell egy rendes hangcucc, rendes forrás, és sokkal jobb, mint az a szar

2021. febr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%

„A hangszóró az egyetlen eleme az egész láncnak, ami mind a mai napig analóg.”

És az erősítő?


„Kell egy rendes hangcucc, rendes forrás, és sokkal jobb, mint az a szar”

Aki a régi készülékeket lenézi, az nem érdemli meg a maiakat. Egyébként pedig hallgass meg egy kb. 60 évvel ezelőtt gyártott, például Orion AR 604-es rádiót és tátva marad a szád mennyivel jobban szól, mint a mai műanyagdobozos vackok. Mellesleg ezek a régi rádiók még igazán szépek voltak:

[link]

Hol van ehhez képest egy mai műanyagdobozos ócskaság?

2021. febr. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért az nem feltétlenül igaz, hogy ma már mindent digitálisan rögzítenek, és mellesleg digitálisan sem mindegy, hogy hogyan. A CD-nek és MP3-nak vannak korlátai, még akkor is, ha egy átlagos hallgató számára ez alig észrevehető.

A mesterfelvételt pedig sokszor még mindig analóg módon rögzítik, főleg a komolyabb stúdiókban. De digitális rögzítésnél sem kommersz MP3-ba rögzítenek, hanem veszteségmentesen, a CD-szabványban foglaltaknál jócskán magasabb mintavételi frekvenciával és bitrátával.


Aztán persze az is igaz, hogy a legtöbb szokásnak, kedvtelésnek szubjektív okai is vannak. Miért járnak sokan moziba, amikor a nagy filmvásznat leszámítva tiszta macera az egész, az előtted áthaladó 2 méteres, 130 kilós lomha debellától kezdve a folyamatos popcorn-csámcsogáson át a melletted ülő f*ngorászásáig? Miért szeretik egyesek a veterán autókat? Miért vannak oda sokan a Nixie-csöves órákért, holott századannyiért kaphatsz már egy ugyanolyan pontos LCD-kijelzőset? Vagy ha már órák: miért hordanak sokan karórát, amikor mindenkinél van már telefon, ami szintén képes a pontosidő kijelzésére? Miért terítenek meg szép elegánsan az éttermekben, amikor ettől nem lesz finomabb az étel?

Nem kell mindenben a nyers fizikai előnyt nézni. Az ember egy érzelmes lény, sokat számít egy adott tárgy, cselekvés, vagy szokás hangulata is. Egy elegáns bakelitlejátszónak pedig kétségtelenül megvan a varázsa és hangulata, és nem azért, mert "régenmindenjobbvót".

2021. febr. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Salx Narval ***** válasza:
88%
Nincs ezen mit megérteni, vagy vonzódik valaki a régi dolgokhoz, vagy nem. Én szeretem a környezetemben látni, használni mindazokat a régi tárgyakat, eszközöket, készülékeket amiket évek alatt összegyűjtöttem, legyen az bármi. Nem feltétlenül azért mert szebbek, v jobbak a maiaknál, bár ilyenek is vannak bőven. Nálam ez egy életérzés, varázsa, hangulata van ami engem örömmel tölt el és úgy vettem észre, hogy az ismerőseimnek is bejön egy szamovárban főtt tea, vagy egy bakelit meghallgatása. Természetesen van modern kávé és teafőzőm is és nem csak bakelitet hallgatok, gramofonom, is van, nyilván ez sem napi használatra.:D A falióra sem azért van, mert az a legjobb, v legpontosabb de ,hogy szebb és emberközelibb az biztos mint némelyik mai óra. Nincs értelme a mai és régi dolgok ilyenféle összehasonlításának, nálam jól megférnek együtt, másnál nem, nincs ennek különösebb oka vagy jelentősége, mindenki azt használjon, hallgasson, ami számára egy adott hangulatban a legjobb.
2021. febr. 13. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
57%

Nem bakelit, vinyl. A bakelit az a 78-as fordulatú, acéltűvel, tölcséres gramafonon is lejátszható lemez volt.

A vinyl lemez a hangot analóg módon tárolja. A hangmérnök dönti el, hány percet tesz rá a lemezre. Ha rövidebb a játékidő, több hely jut egy barázdának, jobban meg lehet nyomni. Nem korlátozza a 16 bit a dinamikát, mint egy CD-nél. Sokkal ütősebb, élőbb tud lenni a hang.

Az nem feltétlenül baj, hogy digitális masterről nyomják, lehet az a master 24 bit 192 kHz mintavételezésű is, aminek már köze nincs a 16 bites CD-minőséghez.

2021. febr. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
61%

#8, ha már kötözködsz, ne beszélj hülyeséget, mert csak bohócot csinálsz magadból.


Bakelitből sosem készült hanglemez, mert az az anyag nem alkalmas préselésre. Amire te gondolsz, az a sellak (angolul shellac). Semmi köze a bakelithez.


A bakelit egy tréfás elnevezés a hanglemezre általában.


Emellett a vinyl egy angol kifejezés, a magyar nyelv a vinil írásmódot használja - bár így sosem hívták nálunk a hanglemezt, érthető okokból.


Csak hogy világos legyen: ha a vinil helyett az angol megfelelőjét használod, akkor miért nem használod a lemez helyett is az angol megfelelőjét: vinyl record? Így talán még menőbbnek tűnnél az okoskodásoddal.

2021. febr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
32%

Itt te okoskodsz,és te csinálsz magadből bohócot! Látom Wikit másolni tudsz.

Na eredj, elmaszatolódott a sminked, és félrecsúszott a krumpliorrod...

2021. febr. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!