Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Régi Technics Hi-Fi-t megéri...

Poxtsedaysd kérdése:

Régi Technics Hi-Fi-t megéri felújíttatni? Nagyságrendileg milyen összegre számítsak?

Figyelt kérdés

Egy kazettás deck, CD, rádió, erősítő, lemezjátszó kombóról lenne szó, 2 hangfallal. A CD lejátszó bekapcsol, de nem adja ki a CD-t. A lemezjátszó tűje sem az igazi, erre találtam 10.000Ft környékén gyárit, vagy Panasonic utángyártottat.

40.000Ft-ért hirdetik itt helyben, erre rájönne még a 10.000 a tűre, csak nem tudom, hogy hogy kalkuláljak árban. Sajnos itt helyben, vidéken nem annyira tudnak ebben segíteni.

Leírom a pontos típusokat:

SL-J110R DC SERVO AUTOMATIC TURNTABLE SYSTEM

ST-X933L LW/MW/FM STEREO TUNER

SU-X933 STEREO INTEGRATED AMPLIFIER

SL-PJ26 COMPACT DISC PLAYER

RS-X933 STEREO DOUBLE CASSETTE DECK

TECHNICS P-24 PICKUP

SB-CS7 3 WAY SPEAKER SYSTEM



2021. febr. 18. 09:21
 1/7 Wadmalac ***** válasza:

"A CD lejátszó bekapcsol, de nem adja ki a CD-t."


Két dolog szokott az ilyen tizenéves jószágoknál történni.

A leggyakrabban a körkeresztmetszetű kis hajtó gumiszíjak halnak meg. Ez beszerezhető netről mindenféle méretben ,nem is drágán.

A másik a kis műanyag fogaskerekek, amik fém tengelyen úlnek, elpattannak, kinyílnak, megállnak.

Ez már kicsit nehezebben pótolható, vagy E-bayen vadászol, vagy 3D nyomi.


Ha az ilyen apró szereléseket meg tudod oldani és elektronikai baja nincs, megérős árnak hangzik.

2021. febr. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van itt egy közelebbi nagyvárosban Hi-Fi szervíz, oda tudnám elvinni, de telefonon sajnos nem tudták belőni, hogy mennyibe kerülne a javítás. Elmondtam a hibákat, mondtam, hogy tételezzük fel a legrosszabb forgatókönyvet, de így sem tudtak nagyon mit mondani. Kívülről amúgy szép állapotú, 2 közepes hangszóró porvédője van benyomva, de nem torzítanak, szépen szólnak. Kazettával ki tudtam próbálni és a rádiót is be tudtam hozni. A lemezjátszó is megszólalt, de hallatszik, hogy a tűvel gond van. Az a baj, hogy sem az anyagár, sem a munkadíj tekintetében nincs elképzelésem sem. Mert nyilván, ha mégegyszer ennyit kellene ráköltenem, akkor lehet, hogy jobban megérné eggyel komolyabbat vennem. Esetleg rádió nélkül, arra úgysem lesz szükségem. Netes nyomozás után sem tudom, hogy milyen értéket képvisel, de ha tippelnem kellene ez egy alsó középkategóriás Hi-Fi lehetett anno, nemde? Köszönöm!
2021. febr. 18. 09:33
 3/7 Szirty ***** válasza:

Az szokott még történni a CD lejátszókkal hosszú állás után, hogy a forgó-csúszó mechanikai részek (fogaskerék tengelyek, tálca vezető profil, fej lineáris csúszó) összeragadnak, megszorulnak.

Egy kis alkoholos tisztogatás, gyári megkeményedett zsír letörlése és megfelelő pótlása segíthet ezen.


De a tálca mechanika szétszedésével óvatosan mert ezerféleképpen lehet összerakni de csak egyféleképpen összerakva működik! :)

2021. febr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:

Ha nem tudod magad szerelni, túlságosan zsákbamacska.

Nem véletlen, hogy a szerviz sem tud így mit mondani. Fogalmuk sem lehet, mennyi munkaórát kéne beleölni és az a nagyobb és előre nem számítható költség, nem a hardver.

2021. febr. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Először "Egy kazettás deck", később "RS-X933 STEREO DOUBLE CASSETTE DECK"

Nem tudom, ezek fényében a többi infót mennyire érdemes komolyan venni.

A SL-J110R nem alsó középkategória, inkább a belépőszint legalja. Egy teljesen műanyag teljesen egyszerű, nagyon fapados valami.

A többi komponens sem tűnik csúcstechnikának (finoman szólva).

A CD-játszó hibáját tényleg nem lehet árban belőni. Lehet, hogy csak egy ezer forintos szíj, de lehet hogy elektronika hiba és komplett belsőt kell cserélni. Olyan ez, mint mikor az autószerelőt felhívod hogy nem indul a verda. Lehet, hogy csak kifogyott a benzin, de lehet, hogy motorcsere.

Attól függően, mi a célod, lehet, érdemesebb egy komolyabb eszközbe befektetni.

Megkockáztatom, hogy a kazettát sem fogja lejátszani, ilyen öreg készülékeknél a szíjak biztosan megnyúltak, ha nem elszakadtak.

Az elektrolit kondenzátorok minden egységben kiszáradtak, így a feszültségek messze nem lesznek olyan stabilak, mint gyárilag. Ingadozni fog minden sebesség (CD, lemez, kazetta), a hangminőség még a gyárilag nem túl kiemelkedőtől is el fog maradni.

Egy igénytelen felújítás csak a létfontosságú dolgokat érinti: szíjak cseréje, ideális esetben ennyi elég is a látszólagos működéshez.

Egy komoly felújítás (szíjak cseréje, pinch rollerek cseréje, csapágyak tisztítása, szükség szerint kenése, kondik cseréje, potméterek tisztítása, lemezjátszó és kazettadeck sebességének ellenőrzése, beállíása, kazetta fejek kalibrálása, stb.) viszont sok idő, sok pepecselés, és így sok pénz is. Nem biztos hogy megéri.

2021. febr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Közben megfejtettem, az első "egy" csak határozatlan névelő, nem számnév, így az első két sor az előző kommentben sztornó.
2021. febr. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, szerintem mindezek fényében nem veszem meg!
2021. febr. 18. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!