Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » SSD-ről érdemes az alábbi...

SSD-ről érdemes az alábbi szoftvereket futtatni?

Figyelt kérdés

Nemrég újítottam be egy SSD-t (életemben először) a oprendszer számára elsődlegesen.(Kingston 480 GB SATA III).

Emellé megtartottam a régi HDD-m másodlagos tárolónak.Nyilván a képek,videók stb..tartalmakat itt tárolom.

De ha már van SSD-m szeretném itt-ott kihasználni a gyorsaságát szoftvereknél.Amik a következők lennének:

Phtotoshop

Blender

Discord

Steam,Ubisoft Connect,EpicGames Launher

Sony Vegas

Media player Classic

Nvidia experience


Pár játékot is szeretnék róla futtani,elsősorban leginkább multiplayereket.PL:COD,PUBG,CS:GO,Fortnite,Rocket League,Rainbow Six.


Ezek nagyrésze mind olyan program és játék,melyek folyamatosan kapnak updateket.(Írás olvasás dögivel ugye)A kérdés az lenne,hogy ezeket szabad/érdemes-e az SSD-re pakolni?(Az SSD élettartam szempontjábol)


Annyit még megjegyeznék,hogy ezeket a progikat rengeteget használom,nem csak néha-néha.



2021. febr. 18. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Mindent érdemes SSD-ről futtatni ha a sebesség a cél. A mai SSD-k élettartama már sokkal jobb mint ezelőtt pár évvel például.
2021. febr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem! Mivel nagy az írás-újraírás ratiojuk ezért hamar tönkrevágják az SSD-t! Nem hiába használnak a profik HDD-t mind a mai napig! Játékra semmiképpen sem ajánlom az SSD-t!
2021. febr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Nyudodtan telepítheted rá a programokat, 160 TB írást bír el, ha a Kingston A400ról van szó.

[link]

HArd Disk Sentinelel ellenőrízheted, hogy mennyi az összes illetve az átlagos napi írás.

Nem kapnak a játékok akkora update-eket, hogy ez gondot okozna.

2021. febr. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#2 Akkor már a Windowst se az SSD-re rakd, mert a folyamatos frissítés tönkreteszi....


Nem hímestojás ez, direkt arra van kitalálva, hogy a fontos programokat rá telepítd.


Nekem konkrétan a STEAM-es játékok és az ÖSSZES program az SSD-n van. Nagyon is érdemes kihasználni a benne rejlő sebességet (Főleg programok esetében számít a betöltési sebesség)

2021. febr. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az A400-ról van szó igen.

A hard disk sentinel-nél azt "összes írt adamennyiséget" melyik infót kell figyelembe venni?


Mert van egy "áttekintés" fül ahol a teljesítményt és kondíciót mutatja.

Itt 204GB összes írt adatmennyiség van.


Meg van egy "teljesítmény" fül

Ott meg 18mb összes írt adatmennyiség van.


Most akkor melyiket kell nézni?


Valamint még egy kérdés:

3napos az SSD.Eddig csak játszottam rajta + egy kis photoshop.De már a kondíció leesett 99%-ra.Ez normális,ennyi időn belül?

A választ köszi előre is.

2021. febr. 18. 12:07
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Van amelyik 100%-ról indul, van amelyik 99%-ról, nincs jelentősége.
2021. febr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az áttekintés résznél írt adat a lényeges.

A legtöbb ssdnél egy kis használat után már le is esik a kondíció 99%ra, de emiatt felesleges aggódni.

2021. febr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

#2

Már egy pár éve egy 1TB kapacitású SSD-n van a rendszerem, és még nem akart tönkremenni, HD Sentinel még megtippelni sem tudja a hátralévő élettartamot. 3 éve megvan legalább, 470 nap üzemidő ment bele. Meg vagy 26 TB adatforgalom, de ez csak a legújabb telepítés óta, ami kb. egy éve volt, mert ez az SSD az előző gépből jött át.

2021. febr. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hiába használnak a profik HDD-t mind a mai napig"


Max Raid 0 -ba.....

2021. febr. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%

A HDD-t főleg a nagy mennyiségű adat tárolására szokás MÁSODLAGOS tárolónak használni.


Pl. nekem a 960-as SSD mellett van egy 2TB-os HDD.


Utóbbit kicsit drága volna SSD-re cserélni.


SSD a gyorsaság miatt, HDD a ft/GB miatt. :)

2021. febr. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!