Kinek van launchpad-je?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek róla? Megérte megvenni? Milyen nehéz kitapasztalni az egészet? És végül, még mindig használjátok vagy az első 1 hétbe feladtátak vagy meguntátok?

#Launchpad #könnyűség #tervezekvenni
2021. febr. 20. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél csinálni vele? Villogó fényműsort, vagy saját clipekkel jammelést, vagy dobpad és billentyű helyett is jó lenne használni?
2021. febr. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Saját zenét, light showt szeretnék leginkább csinálni, de előre "legyártott" mintát is szívesen letöltenék, hogy gyakoroljak.
2021. febr. 20. 16:51
 3/11 A kérdező kommentje:
(Az mk2 -t tervezem megvenni)
2021. febr. 20. 16:51
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem azzal az volt, hogy fárasztotta az ujjaimat rohadtul. Értsd húsz perc, és helló. Addigra pár év nehéz fizikai meló benne volt a kezemben, de azokat a padeket (amik igazából kb csak számológép gombok) tényleg macera volt nyomogatni, főleg ha egyszerre többet kellett: akkor még csuklóval is tolni kellett neki. Szétkaptam, egyesével végigtekergettem, mindenfelé át-áthúzgáltam a padeket, attól sokat javult a helyzet, nem mondanám kifejezetten nehezen járónak, és vállalható a gyakori sokujjas indítgatás is, de ütemre nem lehet vele jól tolni. Van azóta mellette egy Push, azon lehet érzéssel is meg pontosan is játszani, és csak ott lesz hiba, ahol te hibáztál. Tehát a nem Pro és nem X kb arra alkalmas, hogy feljammeled, bekvantizálod, átjavítgatod, aztán amit feljátszottál, az megy a fényeffekt sáv bemenetére is, és rákopogod a begyakorlottak szerint a műsort. Ha nem így csinálod, akkor kb soha nem leszel ütemen, fájni fog a kezed, full kudarc. Átmeneti megoldásnak elmegy, de inkább egy X vagy valamelyik Pro. Azt csinálnám, hogy betáraznék egy 60-70 ezret, és vadásznék ménemszólon e-mail riasztással midi kontrollerre, és ha van egy öreg Launchpad Pro, már venném is. Vagy ha egy Push 1 csusszan be hamarabb, akkor rátenném azt a 20-30 ezret, mert úgy már azért lehet zenélni is.
2021. febr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor ha az mk2 kilőve , az x nél nem vesz el az élményből, hogy kevesebb szín van? Illetve miért van az hogy az mk2 drágább az mk3 nál?
2021. febr. 20. 18:38
 6/11 anonim ***** válasza:
Várj, valami gubanc van. Melyik mk3-nál drágább melyik mk2? Ez itt mellettem egy launchpad mk2. Ami mk3 az szerintem a mostani mini, meg a mostani Pro mk3.
2021. febr. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja, most látom, újabban a régi Pro valamiért mindenhol mk2-ként cikkeződik... Oké, egy random topikban meg azt látom, hogy volt is abból két generáció. Hát, nagyon hasonlíthattak! :)


Szerintem max valami beragadt árazás lehet. Használtan jobb keresgélni, ott valós értékeket hasonlít össze az árazás. Lehet egyébként, hogy a régi Pro használható pár igazán power user dologra, ami a mostaniból kimaradt, mert nincs rá igény a Novation szerint. Cserébe van faék egyszerű user mód testreszabás.

2021. febr. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kicsit összezavarodtam, de az a lényeg hogy az x érné meg a legjobban ha nem tudok 100 ezreket költeni?
2021. febr. 20. 19:30
 9/11 anonim ***** válasza:

Vagy régi pro használtan. Soha semmi bajuk nincsen. A ménemszólos hírdetők meg általában korrektül, tesóságban vázolják, mi hibája van valaminek, de ez kb az a kategória, hogy ha a ma készült fotón egy kődarabnak látszik, akkor valószínűleg még nagyon sokáig csak menni fog és kész.


Ha kizárólag a kellemes pad kell, és igényled az új tech szagot, akkor jó az X, az is velocity sensitive, meg a faék egyszerű és kiválóan működő megoldásnak köszönhetően külön tiltani kellett volna a poly aftertouchot, tehát az is van az X-en is. :) A Pro-k mellett a többletfunkciók szólnak. Nekem az a bevett eljárásom költekezés előtt, hogy mikor már kb betéve tudom az összehasonlító táblázatot, akkor minden szóbajövőnek letöltöm a használatiját, és kezdem a kockulást, persze csak tartalomjegyzékből kiszökdelve arra, amit tényleg használni is fogok, tehát nem csak egy projekt vagy esetleg csak egy álomkép van előttem, hogy milyen jó lesz poly AT mekegtetni a gusztustalan growling rettenetet, hanem tényleges mai fájdalmat töröl el a föld színéről, és teszi ezt ilyen és ilyen felárral, ami (már írom is közben a cetlimre) 4/5, hogy megéri.

2021. febr. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Még egy utolsó kérdés és mostmar tényleg befejezem. Szóval az x és a pro nak a padjait mennyire nehéz lenyomni ha esetleg tudod? Mennyire kényelmes hosszútávon?
2021. febr. 20. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!