Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy élő (online) rádióműsor...

Egy élő (online) rádióműsor mennyit késik a valósághoz képest? (több lent)

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy amikor online rádióműsort hallgatok élőben és kikapcsolom a wifit, még legalább 1 percig (lemértem, egyszer 68msp volt) hallom a műsort? Ennyit késne az adás a valósághoz képest? Mármint, mivel élő, előre nem töltődhet be (szóval nem lehet az, mint amikor youtube-on wifi kikapcsolása után még egy darabig tudom nézni a videót). A rádióhoz sajnos nem tudom hasonlítani, mert csak interneten szoktam hallgatni, de gondolom, hogy inkább csak itt van ekkora késés.


Köszönöm előre is a választ! :)



2021. márc. 1. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

"mivel élő, előre nem töltődhet be"

De igen, pufferelődik, mint általában a stream-ek. A késés függ az adó oldali késéstől (jó esetben csak 1-2 mp) és a vevő oldali puffermérettől, feldolgozási sebességtől.

A számtech kategóriában biztos lesznek tapasztalt streamerek.

2021. márc. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Minden streamelt tartalom szándékosan késik. A net ugyanis nem stabil, ingadozik. Ezért a lejátszó bufferel, hogy abból hidalja át a pillanatnyi megakadásokat. Tehát előre betölt némi adatot mielőtt lejátszani kezdi. Ez lehet akár egy perc is.
2021. márc. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ááá, akkor értem, köszönöm! :) Én azt hittem, hogy az élő adások közben tapasztalt pár másodperces (vagy akkor úgy tűnik, akár egy perces) késés csak egy természetes sugárzási jelenség, nem tudtam, hogy szándékosan van beleütemezve/-számolva a közvetítésbe, érdekes.
2021. márc. 1. 17:49
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Az analóg rádióban nincs késés. A tűzijáték zenéjét például FM-en sugározzák a Dunaparton. De az nem instabil, nem akad meg, max elmegy a vétel és sisteregni kezd.
2021. márc. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
(Ha kint vagy a tűzijátékon, de olyan helyen ahol nem hallani a zenét, ha egy saját rádiót az FM 94,8-ra tekersz, hallhatod).
2021. márc. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor "sugárzás" helyett "internetes közvetítés" :D Jogos, köszönöm a javítást. Szerintem utánaolvasok a dolognak, hogy tisztuljanak a fogalmak, meg maguk a közvetítési módok.
2021. márc. 1. 17:57
 7/11 anonim ***** válasza:
14%

„Az analóg rádióban nincs késés.”

A rádióhullámok terjedési sebessége nem végtelen, valamekkora késés az analóg rádióadás esetén is van. Nagy távolságok esetén már több másodperc is lehet. A tűzijátéknál nem vehető észre, mert közel van az adó, a késés igen kicsi.

2021. márc. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

AHa... több másodperc. A fény és a rádióhullámok másodpercenként 300 000 km-t tesznek meg. A föld kerülete kb 40.000 km. A két legtávolabbi pont egymástól nem lehet messzebb 20.000 km-nél.

Akárhogy számolom, nem jön ki több 0,07 másodpercnél, de ha hozzáadjuk a hosszúhullám felsőlégkör és talaj közti oda-vissza verődését, akkor sem tud több lenni 0,1 másodpercnél.

2021. márc. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

8#

Igazad van, egy 1000-es szorzóval elszámoltam.

2021. márc. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Analóg adáson másodpercre pontosan szólal meg éjfélben a Himnusz bizonyos adókon (nem akarok reklámozni). Ott eleve nem is kell pufferelni, hiszen teljesen más technológia. Internetes adásnál azért van szükség rá, mert a vonalért versengenek az eszközök és hát elég nagy baj lenne, ha ész nélkül kommunikálna mindenki.
2021. márc. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!