Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Túl halk a hangszóróm. Hibás...

Túl halk a hangszóróm. Hibás lehet?

Figyelt kérdés

A héten vásároltam Philips SBP1100 hangszórót az mp4emhez. 2W-s. Nem nagyon értek hozzá, ez kis teljesítmény? Ugyanis rettentően halk. Hiába van az mp4-em max hangerőn. Volt korábban egy másik hangszóróm, nem tudom, hány wattos volt, de lényegesen hangosabban szólt.

A 2 wattos teljesítmény miatt halk, vagy hibás lehet?


2010. aug. 18. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
A hangszóró nem rossz, csak passzív. (Nincs benne erősítő) Az MP4 kimenő teljesítvénye meg önmagában kevés ekkora hangszóróhoz. Ami esetleg jó lehet az maximum 0.1-0.3W körüli "hangfal", de inkább egy aktív számítógép hangfal, amit konnektorba kell dugni, hogy működjön. Ha viszont hordozni szeretnéd, akkor egy aktív elemmel vagy akkuval működő fog kelleni.
2010. aug. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kimenet impedanciájához illeszkedni kell a hangszórónak.

Pl: egy 4 Ohmos kimenethez 4 Ohmos hangszóró illeszkedik. Nem az a lényeg, hogy minél nagyobb legyen a wattszám!

2010. aug. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. aug. 18. 22:31
 4/4 A kérdező kommentje:
És azt honnan tudom meg, hogy a lejátszóm hány Ohm-os?
2010. aug. 18. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!