Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Olcsó hangváltó készitése...

Olcsó hangváltó készitése ,hogyan?

Figyelt kérdés

Van két tipusú mgassugárzom.

piezo KHS 120 300w

Piezo KHS 105 300w

Sokaknál láttam ,hogy egy kis kondi van a magassasugárzon és már nem is égetje le a magashangot.Elvileg találtam egy képletet viszont oroszul van igy ide fordulok segitségért.


Egy ismerösöm adott 473j 100v blokk kondenzátort azzal jó lessz...

Emelett adott egy másikat 224k50 , nah most nekem nem sokat mond ez hogy k vagy j ,meg ,hogy mennyit venne le a mélyböl.


Mély hangszorót csak szimplán kötném be de ha tudtok esetleg valami jó megoldást szivesen elfogadok rá egy jó választ.


De gondolom mindig a magashangok az érzékenyebbek és szeretném tudni,hogy kell pontos kondenzátort venni rájuk.



2021. ápr. 1. 14:38
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

[link]

És a másik,de úgy irja mind kettönél Hangszoró impedanciája ' > 1000 Ohm' probáltam multiméterel, ott 0 volt az érték.És most ,hogy rakjam én ezt be képletbe xD

2021. ápr. 3. 15:38
 12/12 anonim ***** válasza:

Na, szóval minden magas + mély párhuzamosan van bekötve, így az eredő ellenállásnál elhanyagolható lenne a változás. Tehát 8 Ohm mélynél ~8 Ohm, és ugyanígy 4 Ohm mélynél ~4 Ohm.


És akkor most felejts el mindent, amit eddig írtunk.


A piezo sugárzó egy kapacitás jellegű áramköri elem, és így jelentősen különbözik az imprdanciája egy normál dóm sugárzóétól.

Azt a javaslatot találtam, hogy párhuzamosan köss be vele egy kellően nagy feszültséget elbíró ellenállást (10 Ohm mondjuk), és utána jó lesz az az érték, amit korábban írtak.


Nem is feltétlen kell hangváltó (high pass filter) piezónak.


Hangerőben is illeszteni kell a mélyközéphez. SAL doksijában 220-470nF 400V fóliakondenzátort írnak sorosan bekötve a piezohoz. A blokk kondi is okés lesz. Ezt sztem az illeszzés miatt írja, de nem vagyok benne biztos.

2021. ápr. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!