Milyen hangfal pc-hez? 2.0 vagy 2.1? Edifier R 1280t?

Figyelt kérdés

Pc-hez szeretnék hangfalat venni. Filmezni nem a gépen szoktam, néha egy kis gaming főleg zenére lenne használva. 30k lenne kb a keret, neten olvastam hogy ennyiért inkább 2.0 át érdemes venni.


Én ezt néztem ki 28k ért nem tűnik rossz vételnek.


[link]



2021. ápr. 14. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Ilyen árba nem nagyon fér bele egy külön mélysugárzó. Ez az edifier nem tűnik olyan rossz választásnak.
2021. ápr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem használnék zenehallgatásra kis asztali izéket szub nélkül. Nálam ez úgy oldódott meg, hogy hardveraprón vadásztam jóáras Genius1255-öt, és átkötöttem passzívnak, mehetnek a meglevő szubomra. Ha fejlesztek, akkor vadászok veszedelmesebb szubot, ami sokkal mélyebbre meg, mert igazából 1 méterről elég a többi bőven. Esetleg korrekt zárt dobozba tenném a Genius hangszóróit, hogy ne ez a semmi bóvli famintás műgyantalap legyen a semmire se jó papír reflexcsővel.
2021. ápr. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%

Zenehallgatásra a 2.0 a legjobb.

2 füled van, nem kell több hangsugárzó! 2.1-en nem jó zenéz hallgatni nem tökéletes a stereo hatás.

2021. ápr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

De rég vacakoltam ilyenekkel,,bár én a levegőmozgatós,szobarázós mélyes zenehallgatást szeretem..

Most így elég jónak tűnik a 2db három utas PA top,meg 3db PA szubb 50cm nyomóval.

Sztereó hatás meg nem érdekel,mert a bal fülemre nem hallok semennyit se...

2021. ápr. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

300Hz alatt rohamosan romlik az irányhallás, és a 2.0 rendszerednek is akkor jönnek meg a mélyei, ha a földre rakod őket. Ettől a két apróságtól eltekintve teljesen igazad van. Tehát mondjuk ha két jó oszlophangfalad van úgy, hogy a basszusokat talajszinten sugározzák le, és megoldották a kérlelhetetlenül felmerülő fázisproblémákat is, akkor annál nyugisabb és egyszerűbb megoldás nem kell, feltéve persze, hogy a szobádban el lehet helyezni egy ilyet. Átlagos szobában a legjobb megoldás 3-4 szub lenne úgy elhelyezve, hogy ne nagyon legyenek gyenge mélyű lehallgatási helyek. Azért nem alkalmazza senki ezt, mert vagy útban lennének a szubok, vagy necces és csúnya plafonra szerelgetés jöhetne szóba mint pótmegoldás, annál meg már egyszerűbb alkalmas elrendezést találni és kezelni a helyiséget legalább a nagyobb hibákra, ilyen dekoratívabb hangelnyelő és diffúzor panelekkel meg basszuscsapdákkal.


Az olcsó és jó kompromisszum még mindig a 2.1, csak persze nem feltétlenül csengenek egybe a gyártói elképzelések a valós igényekkel, emiatt is válogatunk magunknak külön szubot és külön sztereó párt.


"2 füled van, nem kell több hangsugárzó"

Kivéve, amikor igen. Vagy neked ennyi az irányhallásod, hogy bal-jobb? Szerinted melyik a szerencsésebb: elhelyezni pár extra hangszórót azért, hogy kiegészítse a hangképet, vagy csoda HRTF megoldásokkal meg mindenféle, nem igazán mono kompatibilis fázistolásos megoldással próbálni szívatni a teljesen egyedi füledet, hogy hátulról halljon ezt-azt? Nyilván itt a kettőnél több hangszórós térhangzás megoldásokra gondolok, a szub teljesen más tészta, leírtam fentebb.

2021. ápr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem vágyok én studiora srácok 😁. Géphez kell hogy ha néha berakok 1-2 zenét meg tudjam hallgatni. Eddig 4-5 ezer forintos genius cuccok voltak a monitor mellett aztán gondoltam kéne valami jobb 😅. Egy belépő szintű cucc kellene amivel már nem ciki a zenehallgatás 😆
2021. ápr. 14. 11:41
 7/10 Morzsi007 ***** válasza:

A 4-5000Ft-os Geniusodnál sokkal jobb lesz.

Ha nem filmezel csak zene, gaming, 1M-ről hallgatva elégnek kell lennie.

Én is 2.0-nak vagyok a híve, ha zenehallgatásról van szó, álló hangfalakkal vagy polc sugárzókkal. Filmnél már szükségesebb a Sub a nagyon alacsony frekvenciák miatt.

2021. ápr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Zene, film, vagy játék - szerintem tökmindegy, a lehető legjobb hangzás sosem árt! Ha egyszerűbb hangfalpárt akarsz, akkor ezt nézd meg:

[link]

De ha mélysugárzó is kell, akkor ennyiért a legjobb:

[link]

2021. ápr. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szirty ***** válasza:
69%

"2 füled van, nem kell több hangsugárzó! 2.1-en nem jó zenéz hallgatni nem tökéletes a stereo hatás."


Egy sub nem rontja a sztereó hatást. A fülnek nincs irányérzékenysége a mély hangokra.

Azzal legalább hallani a bass gitárt is. :)


Persze nem kell túltolni. Úgy kell beállítani hogy kiegyensúlyozott legyen, nem kell hogy tolakodjon a mély. De legyen jelen.

2021. ápr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem azért linkelem, hogy rád erőltessem, de én már több, mint 1 éve használom, és nagyon jó a hangzása, igaz nem 2.1:


[link]

2021. ápr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!