Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hordozható hangszóró házi...

Hordozható hangszóró házi javítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Dockin D Fine hangfalam 1-2 hete betonra esett kb 1 méter magasból. Semmi baja nem volt akkor, viszont most jött ki a hiba. Nagyjábol 65-75 Hz-es tartományban eszeveszett módon rezonál. 65mm-es 4 ohm-os hangszórópáros kimozdult, vagy kilyukadt benne talán? Teljesen laikus vagyok szóval javítsatok ki nyugodtan. Ezeket szokták házilag javítani egyáltalán, vagy annyira egyedi alkatrészes dolog, hogy meg se próblják az emberek? Szívesen barkácsolnék és bébelődnék vele ennek már úgyis mindegy jelenlegi állapotában :) Illetőleg hol tudnék cserehangszórókat venni bele? Minden kis véleményt vagy tippet, segítséget nagyon szívesen veszek. Ha kérdésetek van is válaszolok.

Köszi előre is :)



2021. ápr. 19. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Első körben szedd szét és nézz bele, ha ennyire bíbelődni akarsz.

És Google a barátod:

https://www.youtube.com/watch?v=LtRLEyVxB0E

2021. ápr. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezt a videót már láttam, de nem ez volt a kérdés :)
2021. ápr. 19. 16:17
 3/6 anonim ***** válasza:
És mi van a hangszórókra írva?
2021. ápr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez a videó egy nagy semmi, leszedi a burkolatokat, aztán nem csinál semmit. Gondolom ennyire szét tudod szedni a videó nélkül is. Ha leesett, akkor az lehet a probléma, hogy a hangszóró(k) mágnese elmozdult, emiatt súrlódhat a lengőtekercs. Ezt házilag megjavítani szinte lehetetlen. Nem biztos, hogy mindegyik hangszóró meghibásodott. Szétszedés után nagyon óvatosan meg lehet nyomkodni a membránokat, akkor valószínűleg hallható, hogy melyik súrlódik. Vagy kiemeled a hangszórókat, megnézed a mágneseiket, akkor kiderül, hogy ez-e a hiba. A hibásat kicseréled egy ugyanolyanra. Azt viszont nem tudom hol lehet és egyáltalán lehet-e ilyen hangszórót beszerezni. Vagy még azt lehet, hogy keresel egy ugyanolyan méretű, impedanciájú és teljesítményű hangszórót és azt beszereled a régi helyére. Persze, akkor más lesz a hangja, de legalább működik.
2021. ápr. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Update: Amiről négyes beszélt ismerem azt a jelenséget, volt már szerencsém olyan hangszóróhoz, ezért itt is azzal kezdtem a tesztelgetést szétszedés után, de olyan simán csúzik a membrán mint kés a vajban. Végül arra figyeltem fel, mikor zenehallgats közben a fülemhez raktam a hangszórót, hogy meglepően szeles. No lám egy kb 2mm-es borzasztóan pici szakadás van a membrámnak a puha szivacsos része (nem tudom a nevét), és az azt tartó fém keret közt. Onnan süvít ki a szél, mert még nem szedtem szét teljesen csak addig amíg a videóban is szóval ez a belső hangkamra még ép. Más részein a hangszrónak ott valami fekete dolog van öntve, és itt pedig hiányzik. It konkrétan arról a részről beszélek ahol maga a membrán és az a fém találkozik. Javítható ez? Egyébként köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!!!
2021. ápr. 19. 19:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ilyen hangszórókat teljesen, légmentesen zárt dobozba szerelik, ha a hangszóró szélén valami lyuk keletkezett, akkor ez a légmentes lezárás már nem tökéletes. Esetleg megpróbálhatod beragasztani például palmatex-szel, az viszonylag rugalmas marad száradás után is, hátha segít.
2021. ápr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!