Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » VHS kazetták törlése esetén...

Peca1000 kérdése:

VHS kazetták törlése esetén kell e külső jel, vagy sem?

Figyelt kérdés

VHS (és egyébb kazetták) törléséből akarok vállalkozást kiegészíteni.


A cél az, hogy a video magnóba berakom a kazettát, és le szeretném törölni ami rajta van, felülírással, azaz ráveszek valami mást.


Én úgy gondoltam, hogy sem a bemeneti SCART-on, sem a koax csatlakozóra nem kötök semmit, és úgy indítom el a felvételt.


Az eredmény: fekete kép, hang nélkül lett.


Kérdés: ez árt e a magnónak rövid vagy hosszú távon, hogy nem küldök rá jelet (másik video, kamera felvétele, TV), hanem csak magában megy a felvétel?


A kimeneti SCART-on egy grabber van rákötve és azzal egy PC-re, hogy lássam a felvétel eredményét.



2021. ápr. 20. 10:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A magnónak tökmindegy, viszont felvétel alatt aligha hiszem, hogy on-the-fly tudnád ellenőrizni a szalag tartalmát.
2021. ápr. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem árt neki. A videó azt a jelet veszi a kazettára amit a bemenetén kap, tűpontosan (ha egy múltbéli analóg tévéadást felvettél és most visszajátszod, a tévéd azt fogja hinni, hogy az a nap és idő van, amikor a felvétel készült, már ha a csatornán sugároztak órát, nekem simán beállította a dátumot 1994-re). Ha az a jel egy konstans "semmi", egyszerűen ráveszi a kazettára.
2021. ápr. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell. De hogyan lesz ebből bevétel?🤔
2021. ápr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Pl ha valakinek vannak kényes felvételei, de nincs már magnója amivel letörölhetné. Bár nem hiszem hogy nagy sikere lesz, ha a szalagot apró darabokra vágja sokkal egyszerűbb lejátszhatatlanná tenni.
2021. ápr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Már egy kellő erősségű állandó mágnestől is használhatatlanná válhat a felvétel.

Esetleg érdemes lenne a kazettatörlő vállakozás helyett egy DVD-visszatekerő vállalkozást nyitni. Sokan csak kiveszik a lejátszóból a film végén, és nem pörgetik vissza...

2021. ápr. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Wadmalac ***** válasza:
51%

"Esetleg érdemes lenne a kazettatörlő vállakozás helyett egy DVD-visszatekerő vállalkozást nyitni."

Esetleg pendrive visszatekerőre még nagyobb szükség lehet. :D

2021. ápr. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

„Én úgy gondoltam, hogy sem a bemeneti SCART-on, sem a koax csatlakozóra nem kötök semmit, és úgy indítom el a felvételt.

Az eredmény: fekete kép, hang nélkül lett.

Kérdés: ez árt e a magnónak rövid vagy hosszú távon, hogy nem küldök rá jelet (másik video, kamera felvétele, TV), hanem csak magában megy a felvétel?”


Ez így elvileg jó és nem árt a magnónak. De ebből nemigen hiszem, hogy túlzottan nagy bevételed lesz, mert ezt bárki meg tudja csinálni saját magának otthon is. Egyébként pedig már nagyon kevesen használnak videókazettát és hangkazettát.

2021. ápr. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Wadmalac ***** válasza:
63%

Hm, egy 180 perces kazetta törlése 180 perc lesz.

Egy AC elektromágnesre rárakva meg 5 másodperc.

Némi hatékonysági problémát érzek.

2021. ápr. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. A helyzet az, hogy pár stúdiót már felkerestem vele, és nem tartják hülyeségnek, lehet, hogy lesz belőle valami.


Az átlagember nem fogja az összes kazettáját letörölni, mert jó eséllyel csak 1 videomagnója van és nagyon sokáig tartana.


A szétszedése és szétvagdosása is nagyon macerás, és azt is össze lehet ragasztani.


A mágnesezés meg eszébe sem jut, de az sem fogja a teljes kazetta tartalmát letörölni.


Majd rábeszélik az ügyfelet (pláne, ha részesedést is kap), hogy töröltessék le. :)

2021. ápr. 21. 22:20
 10/14 A kérdező kommentje:
DVD visszatekerés :D
2021. ápr. 21. 22:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!