PS4 hiba elhárítás?

Figyelt kérdés

Egy 500 gigás PS4 Slim készülékem van, tavaly nyáron vettem, újonnan. Olyan probléma volt tapasztalható, hogy a játékokon belül, a játékok menüjében és a ps menü rendszeréében egyaránt olyan volt, mintha beragadna a kontroller bal karja, (az L3) és folyamatosan fölfele/előre felé menne, így a menüben mindig felugrik, ha vissza nyomom le, vagy a karral, vagy az irány gombokkal, akkor is újra fölugrik. Játékoknál pedig az általam irányított karakter/ember is előre magától megy/sétál például. Először ősszel jelentkezett ez a probléma, akkor a Spiderman-t vittem. Először a gép újraindításával/kikapcsolásával próbálkoztam, majd miután nem váltak be, akkor reseteltem a kontrollert, újra csatlakoztattam, de nem oldódott meg a problémám. Volt hogy szarul indult, utána minden újraindításnál maradt a gond, aztán napokig hagytam, nem szarakodtam vele és kiszámíthatatlan volt, hogy éppen jól indult és végig szépen működött, volt hogy alapból szarul indult, volt hogy jól indult és játék közben ”kattant” be. Majd egyszer csak abba maradt, számomra minden előzmény nélkül, nem volt újra ilyen problémám hónapokig, majd tegnap újra jelentkezett ez az idegesítő gond. Játszhatatlanná teszi ezáltal a játékokat, de még a kikapcsolás sem könnyű, mert ha nem nyomom elég gyorsan, akkor fölugrik a pihenő mód bekapcsolásra funkcióra, tehát a menüben történő navigálást is megnehezíti. Nem tudom, hogy van e jelentősége, de a Spider man-nél volt gond, és ha fifaztam miután problémás volt, meg Fall Guys-al játszottam ott is jelen volt a gond, majd miután ”megjavult” játszottam Far Cry 4-el, Uncharted trilógia-val, Fall Guys-al továbbra is, Need for Speed valamivel, COD Modern Warfare 2 remasterd, Fifa 20, majd karácsony után 21, most pedig a Spiderman Miles Moralest vittem ki gond nélkül. És most a The Last of Us 1-el újra kezdte a szarakodást.


Mit gondoltok, mi lehet ennek a problémának az oka, hardveres (kontorller) gond, vagy szoftverhiba? Esetleg tapasztaltatok, vagy hallottatok ilyen és ehhez hasonló esetről?



2021. máj. 2. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehalt a kontrollered, de javítható, lehet kapni hozzá alkatrészt.

[link]

2021. máj. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
koszos a kar érzékelője
2021. máj. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ez csak ennyibe kerül? ilyen nekem is kell
2021. máj. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!