Hogy kell beüzemelni a tv-t?

Figyelt kérdés
Volt régi dobozos tv-nk. Most vettünk egy LG okos tv-t. Van egy telekomos boxunk, amibe régen bedugtuk a lan kábelt, a konnektorba bedugtunk plusz csatlakoztattuk a tv-hez és működött minden. Most hdmi-vel csatlakoztattam a boxot a tv-hez plusz bedugtam a konnektorba és a lan kábelt is bedugtam. Azt írja ki a tv, hogy a csatlakozás sikertelen volt, az iptv vevőegysége nincsen csatlakoztatva az ethernethez. Bedugtam egy internet kábelt a lan helyére, de még mindig nem jó. Mit csináljak és mit hova dugjak?

2021. máj. 3. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A Telekomos boxba ÉS a tévébe is dugj egy LAN kábelt, mert a tévéadás továbbra is az IPTV boxon fog jönni, a tévé okos funkcióit viszont a tévébe dugott kábelen át tudod használni. A HDMI kábelt pedig az STB jelölésű portba dugd a tévén, ha van ilyen. Ha nincs, akkor a HDMI 1-be. A tévé bekapcsoláskor bejön egy beállítás varázsló. Érzékelni fogja először a netet, majd csatornákat akar hangolni, de ezt a lépést hagyd ki, ha vam olyan opció, hogy set top box, válaszd azt, ha nincs, akkor csak megjelenítő. Ha ilyen sincs, kihagyás. Ezután kapcsold a HDMI 1 bemenetre.
2021. máj. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Most az előbb a beállításokban azt írta, hogy gábelesen van csatlakoztatva az internetre.

De valami inti tv meg nem csatlakozik.

2021. máj. 3. 19:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az antenna kábel, de annak nem is kell, mert boxon nézed majd. A net beállítás után a csatornahangolás jön, ezt a lépést kell kihagyni, vagy csak megjelenítő, set top box módba tenni, ha van ilyen opció. Ha nincs, egyszerűen hagyd kina lépést az oké, vagy vissza gombokkal, vagy ami a képernyő alján van.
2021. máj. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat az offért, de én is úgy jártam, hogy okosabbnak bizonyult nálam az okos tévém! :( LG! Nem egyszerű a történet!
2021. máj. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
"Klikk!"
2021. máj. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tényleg bonyolult egy LG okostv-t beüzemelni. Irónia.


Mindent kiír magyarul. Ehhez nem kell informatikusnak lenni. Minimális hozzáértés kell hozzá, nagyjából annyi, amit leírt az első válaszoló. Annyi, hogy ő a TV-t vezetékesen csatlakoztatta az internetre. De ez már ízlés dolga, viszont arra figyelni kell, hogy az ethernet kábelt ne az STB-ből dugd a TV-be.


Nekem is LG okosTV-m van. Kicsomagolással, talpraszereléssel (2 csavar) + beüzemeléssel (wifire csatlakoztattam, jó hosszú a jelszó) mindennel együtt talán volt 15 perc.


Nem lehet takarózni azzal, hogy nem értesz hozzá. Ha megvetted, használni akarod, tudnod kell, hogy működik (és még mindig csak arról a pár sorról beszélek amit az első írt).

2021. máj. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Router csatlakoztatva van?
2021. máj. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Május 3.-a óta nem sikerült beüzemelni?


Nem való neked a modern technika, vegyél egy crt tv-t magadnak, mindenki jobban jár.


Szerintem ez is egy troll kérdés.

2021. máj. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem troll kérdés, de igen azóta sikerült!😜
2021. máj. 15. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!