Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Digi szolgáltató ZXHN F618...

Digi szolgáltató ZXHN F618 routerének alhálózatai nem látják egymást. Hogyan lehet azt beállítani, hogy a LAN1, LAN2, WiFi csatornák között legyen átjárás?

Figyelt kérdés
Ha nem lehet vagy nagyon bonyolult, akkor létezik olyan switch, amin WiFi port is van és be lehetne kötni pl. a LAN1 portba? Esetleg egy full router-t be lehet kötni a Digi routere után?
2021. máj. 6. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Router vagy Bridge módban van a Digis eszköz? Router módban látniuk kéne egymást. Bridge módban viszont csak egy eszközön van net egyszerre és nincs wifi.
2021. máj. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Router módban van: egyszerre megy a mobiltelefon a Wi-Firől, a számítógép a LAN1-ről és kap IP címet az iEAST audio is a LAN2-ről, de sem a mobil app nem látja az iEAST-et, se a laptop, sőt, a laptop sem látja a mobilt. Egyelőre e-mailben küldözgetem a képeket a mobilról a gépre.


Annyit kiderítettem, hogy a digi routerrel másnak is van ilyen gondja és neki nem sikerült megoldania, hogy a telefont lássák a LAN-os eszközök:

[link]

2021. máj. 7. 07:09
 3/3 A kérdező kommentje:

Írtam a diginek is, a szakértő gárdájuk azóta sem volt hajlandó válaszolni, úgyhogy megoldottam magam.


A legolcsóbb Wi-Fi -s router is tökéletesen működik a digis router után, úgyhogy akár láncba lehet őket kapcsolni és a második szolgál ki mindent, az első meg csak "van".


Nálam ez a kábelek és a szerelődoboz méretek miatt miatt nem jött össze, sőt, a Wi-Fi jel bezavart a digitális TV adásba. Úgyhogy az új router-t felvittem az emeletre, egy LAN portját összekötöttem a régivel, kikapcsoltam a DHCP-t és adtam neki egy IP címet, ami belesimult a másik subnet maszkjába. Így most Wi-Fi extention-ként tökéletesen teszi a dolgát.

2021. máj. 16. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!