Melyik oled tv-t vegyem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nézegettem az oled tv-ket, de nem tudok dönteni. Előre leszögezem hogy nem fogok új játékkonzolt venni, ezért sem előny számomra a hdmi2.1. Én kimondottan filmezésre szeretném használni, abból is dolby vision, hdr10 szabványút.(ezt azért írom, hogy ne az jöjjön le hogy tv csatornákat néznék rajta) Ez a 3 fajta lenne 65 colban:


LG CX3:

ez volt eddig számomra a top tv, de sokat olvastam róla és elég sokan írják hogy panel hibás lett egy idő után, meg még pár hibát írtak, meg a dolby visionnál nem támogatja az összes formátumot, csak a sl-t.


Philips 805:

olvastam hogy kiemelkedő a képminősége, és nagyon tetszik az ambilight, szerintem ezzel nagyot dobna a filmen egy sötét nappaliban. Viszon itt meg olvastam hogy néha elmosódik a kép a gyors jeleneteknél. Bár elméletileg van egy funkció rajta amit ha kikapcsolsz, akkor jó lesz. Támogatja a dolby visiont és a hdr 10+ot is.


Sony a8:

Igazából ez tetszik jelenleg a legjobban, a hangzása elméletileg nagyon jó(a kijelzőt rezegteti és így ad hangot) a tesztek alapján sokkal fehérebb a fehér részek mint pl az lg-nél, és sokkal kontrasztosabb is a kép.


Igazából a 3 közül választanék, és jól szeretnék dönteni mert hosszú távra gondolkozok. Újabb széria nem jöhet szóba, mivel jóval drágábbak. Ha a 3 közül valakinek van valamenyik, akkor megírhatná a véleményét róla. Most elég jó árban vannak, az lg jelenleg 520ezer, a philips 600 alatt, a sony meg 1millióról most akciósan 620 ezer.



2021. máj. 14. 10:52
 1/2 anonim ***** válasza:
57%
Sorsoljál !
2021. máj. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez aztán az értelmes válasz..... 🤣🤣🤣🤣
2021. máj. 14. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!