Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha vinyl lepezeketszeretnék...

Ha vinyl lepezeketszeretnék digitalizáni, akkor a lemezjátszóés a HDDre kerülő flac közé milyen kütyü(k) és eljárások kellenek?Lehetőleg Hi-Res 24/32bit 192/768kHz de azért persze költséghatékonyan?

Figyelt kérdés

mint az nyilvánvalóan látható nem értek hozzá fater se, vagyis még a régi csöves rendszerben magabiztos, de a digitális audio, bitráta meg flac meg mp3 meg dsd, neki semmit nem mondenak nekem igen. amikor meg ő magyarázza, hogy hány voltok, meg amperek az ilyen olyan szintű kibemenetek, meg ilyenek, ott meg én pislogok.


Na ilyen alapálással szeretnénk a lehető legjobb minőségben digitalizálni.


Szoval mi az a kütyü, vagy több kütyü aminek az egyik végén a laptop a másikon a lemezjátszó?



#bakelit lemez #vinyl lemez #lemez digitalizálás
2021. máj. 24. 02:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy RIAA szűrő mindenképp kell, minőségi kábelekkel, ami aztán egy stúdióhangkártyába érkezik, ami tudja a magas mintavételezési gyakoriságot és bitmélységet. Általában 192kHz/24bit lesz a végeredmény, ami a CD-nél 5x jobb. A flacnál nincs értelmezve a bitráta, mivel veszteségmentes. Persze ehhez a hangkártyának tudnia kell ezt, és legyen sztereó. A stúdióhangkártyáknál nem ennyire egyértelmű, meg kell nézni a specifikációt mielőtt megveszed.
2021. máj. 24. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Összesen egy adc kell phono stage-el ennyi.


Szoftverbol meg kell bármilyen audio digitalizálo es ami flac-ba tömörít ha azt akarod.

2021. máj. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A lényeget leírva még nem láttam, a RIAA az a mágneses hangszedőhöz kell, de ha van egy hifi rendszered, abban ez többnyire benne van gyárilag. Azt pedig hogy mágneses hangszedöd van, azt onnan is meg tudod állapítani, ha lemezlejátszáskor a tű "csendben van", vagyis nem hallod a lejátszott anyagot akkor az nem keramikus (piezo) elvű, ez utóbbiak nem szólnak túl jól (csörögnek), de mágis sokkal jobban elterjedtek, gondolom az áruk miatt. Mágneses hangszedős felvételen néhány halk pattanás van csak hibaként többnyire, és elég jól szólnak.
2021. máj. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szirty ***** válasza:

" RIAA az a mágneses hangszedőhöz kell"


RIAA a dinamikus hangszedőkhöz is kell!

2021. máj. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak egy kis pontosítás, a dinamikus hangszedő az kizárólag mágneses elven működő, legalábbis szerintem. A RIAA egyébként egy korrekció, amit a lemezvágás során követnek el, hogy az adott analóg hanginformáció mechanikusan rögzíthető legyen a Vinyl-en. Ha van egy valamilyen keramikus (olcsó) lemezjátszód, és annak van hangkimenete, ahoz már más nem kell csak fejhallgató, vagy más (hang)rögzítő eszköz, más kérdés hogy nem szól olyan szépen mint a dinamikus(mágneses elven működő) hangszedős lemezjátszók.
2021. máj. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Szoval mi az a kütyü, vagy több kütyü aminek az egyik végén a laptop a másikon a lemezjátszó?"

Átjátszó vezeték. Az általad részletezett lemezjátszóhoz pont ez kell.

2021. máj. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Zoligyerek köszönjük, elmondod milyen vastag és hosszú vezeték kell az analóg jel digitalisra való alakításához ? :)


... Pont mint a feleségem és anyja, hideg vízből meleget szeretnének csinálni és azt a szerelőt keresik aki tudja mi annak a csatlakozonak a neve ami ezt megteszi.

Én a bojlert mondtam de még le is helyeztek :):):)

2021. máj. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Arra céloztam, hogy kérdező azt sem tudja, milyen eszközei vannak. A válaszokban meg írjanak litániát minden eshetőségre? Az 1. válasz még a legjiobb.
2021. máj. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szirty ***** válasza:

"a dinamikus hangszedő az kizárólag mágneses elven működő"


Mindkettő "mágneses elven" működik.

Az egyikben a tekercs mozog, a másikban a mágnes.

2021. máj. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!