Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Üdv! Csöves gitárerősítőnél...

Üdv! Csöves gitárerősítőnél felmerült egy olyan probléma, hogy akkor is szól, ha teljesen le van véve a hangerő. Mi lehet erre a megoldás?

Figyelt kérdés

A fent említett probléma önmagában annyira nem is lenne gáz, hiszen minek akarná az ember úgy használni az ampot, hogy ne legyen hangja.


A tényleges probláma akkor merül fel amikor elkezdem kicsit felhangosítani, mivel az a hang ami a 0-ra tekert hangerőpoti mellett is hallható változatlan hagerővel megmarad és gyakorlatilag a "rendes" hang csak hozzáadódik (ahogy egyre jobban tekerem fel a hangerőt). Az a gond ezzel, hogy halk hangerőn használva nem túl "szép" és nem is túl használható hangot eredményez ez a mix (mivel szerintem a kétféle jelnek nem is egyezik a fázisa).


Egy másik eset, mikor az fx loopba kötök egy hangerő pedált és azt teljesen leveszem nullára, akkor az előbb említett "nem kívánt" hang konstans hangerőn ugyanúgy szól tovább, ezzel gyakorlatilag megszüneteve a hangerő pedál adta lehetőségeket.


Ha jól vettem észre, akkor ez a jelenség csak és kizárólag a "Lead" (High gain) csatornán észlelhető, a többin vagy olyan halk, hogy nem hallatszik, vagy nem is keletkezik ilyen (lényegébem mindegy is, mert, ha keletkezik se zavar).


Ha valakinek van valami ötlete, vagy konkrétan tud valami megoldást, akkor azért nagyon hálás lennék!!!


Előre is köszönöm!! :)



2021. máj. 24. 14:56
 1/9 Waff ***** válasza:
Másik konnektorokba dugva is ugyanez a jelenség? Lehet földelés probléma...
2021. máj. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen. Sajnos másik konnektorba dugva is ugyanez a helyzet.
2021. máj. 24. 19:56
 3/9 A kérdező kommentje:
Közbe alaposabban tesztelgetve kiderült, hogy minden csatornán ugyan ez a helyzet, nem csak a Lead csinálja.
2021. máj. 24. 20:05
 4/9 Waff ***** válasza:
Bár nem ilyen, de hasonló problémám volt, az a baj hogy ezerféle dolog lehet ami a bajt okozhatja. Irány egy szervít, nagy valószínűséggel javítható.
2021. máj. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Megpróbálok valahogy utánajárni, hátha meg tudom szerelni, aztán, ha nem megy, akkor elviszem valahova.

2021. máj. 24. 20:55
 6/9 anonim válasza:
Üdv!
2021. jún. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

"(...) akkor is szól, ha teljesen le van véve a hangerő." "(...) nem kívánt hang"


Ha a "nem kívánt hang" alatt egy sistergő, susogó, sziszegő alapzajt értesz, akkor elképzelhető, hogy az ún. „fehér zaj” (white noise) probléma van jelen az erősítődön. Ez okozhat alapjáraton (gitár és kábel nélkül, letekert hangerőn) susogást, sistergést. Ez nem javítható probléma, így építették meg az erősítőt. Vannak, akik szerint ez elfogadható jelenség, máskülönben erősítőcsere, pontosabban típusváltás a megoldás. Még a Mesa Boogie-k között is több típus szenved ilyen problémától, a Fender Supersonic-ról is hallani ilyesmit, míg pl. a Fender Blues Deluxe egy kifejezetten csendes csöves erősítő. Szakember által enyhíthető a zaj, de ez az erősítő hangzásának megváltozásával jár, így ez erősen kompromisszumos megoldás. A susogó alapzaj egyébként a gitárjáték közben nem halható, viszont a játék szünetében pl. egy szobában már zavaró lehet, és azt gondolom, ugyanígy koncerten is zavaró lehet, ha mikrofonnal történik a kierősítés. Én emiatt cseréltem le egy csöves Mesa Boogie F-30-ast, később egy kis tranyós Roland Cube 30XL-t (más Cube típusoknál nem tapasztaltam ilyen zavaró problémát). Furcsa, hogy miért gyártanak még mindig alapzajos erősítőket (fehér zaj), miközben egy csomó csendes erősítő (csöves is) létezik.


Megjegyzés: A fehér zaj kapcsán szokták mondani, hogy csőcsere vagy csőtípus csere segíthet a gondon, de sajnos nem így van.

2021. aug. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Waff ***** válasza:
Utolsó@: lehet jobban jártál volna ha meghagyod a mesádat és veszel mellé egy zajzár pedált. Pont ezekre (is) találták ki, ami problémákat írsz.
2021. aug. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#7 Köszi a választ, de sajnos nekem itt nem a fehér zaj probléma áll fenn. Konkrétan az a jelenség, hogy a gitár hangja hallatszik akkor is, ha a hangerő le van véve. (Nem a poti rossz)
2021. aug. 6. 00:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!