Nikon d90 géphez milyen objektívet ajánlotok, amivel nagyjából minden témában megfelelő képeket lehet készíteni?

Figyelt kérdés

Ez lesz az első tükörreflexes gépem. Mindenképpen komolyabb gépet szeretnék venni, mert később is ezzel fogok foglalkozni. Nikon d90hez 18-105mm f/3.5-5.6 G AF-S DX ED VR objektívet néztem, de több helyen láttam, hogy nem ajánlják egyesek a kitobjektíveket rögtön... Viszont nekem szükségem lenne egy olyan objektívre, amivel bármilyen témát lehet fényképezni. Macro, portré, tájkép és tárgykép.. Összesen váz+objektív ára nem lehet több 250 000 ft-nál.

Vagy esetleg még néztem a Nikon d3000-et és d5000et ezekkel az obikkal:

Nikon D3000 + 18-55mm f/3.5-5.6G AF-S DX VR + 55-200mm VR objektívek

Nikon D5000 + 18-55mm f/3.5-5.6G AF-S DX IF VR + 55-200mm VR

Hosszútávra kellene a váz és az obi is, nincs pénzem pár évente cserélgetni vázat esetleg beújítani objektíve[ke]t.

Ti mit ajánlotok?


2010. aug. 24. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy mindenre jó...

Én vennék egy fényerős fix 50 obit, egy 10-24 es nagylátót, a kitobit, és egy telét, de már rég átugrottuk a határt!

A D90 egy jó alap, de jó minőségű objektívek is kellenek hozzá... Esetleg egy olcsóbb váz és a jobb objektívek egy jó választás lehet :) A kitobit megvenném, a fix 1,8 50mm t megvenném és makróhoz egy 105 öst! Még egy raynox lencsébe beruházhatsz és akkor sima telével is tudsz makrózni! Nem olcsó mulatság ez a hobbi :)

2010. aug. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

egy fix mindenképp kéne a portrézáshoz, pl fix 50mm f1.8 de jobb lenne f1.4. makrózni raynoxból dcr-250 nagyon jó.

én szerintem vennék egy kitobit aminek viszonylag nagy látószöge van, egy telét a természetfotókhoz, egy fixet portrézni, meg egy raynox lencsét makrózni.

2010. aug. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!