Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit jelentett anno hogy egy...

Mit jelentett anno hogy egy VCR videomagnóba beletették a "magyar hangot"?

Figyelt kérdés
1990-ben kaptam születésnapomra az első VHS recorder-emet.(SAMSUNG SVX 303) Sajnos sokáig csak lejátszóként tudtam használni,mivel Bécsből lett hozva és nem volt benne a "magyar hang". Aztàn egy szerelő tett bele és ment a felvevés is. Arra lennék kíváncsi hogy pontosan milyen alkatrészt tett bele a szerelő.

2021. jún. 15. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Kondenzátort.

Pontosaban áthangolta az egyik rezgőkörét.

Annak idején egyetemistaként dolgoztam egy olyna cégnek, akik ilyeneket csináltak. A PAL rendszerből úgy kellett secam-ot csinálni, hogy szétbarmoltuk a videómagnót, megvolt, melyik kondit kitéptük a helyéből, a szomszéd srác pedig egy másik kondit tett a helyére.

Hihetetlen barmolás volt, de tényleg. Dobáltuk őket mint állat, az alkatrészeket csípőfogóval tekertük.

A végén természetesen szépen visszacsomagoltuk.

Szóval konkrét kérdésedre még egyszer, egy LC-kört hangoltunk el.

2021. jún. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

„megvolt, melyik kondit kitéptük a helyéből”

Hihetetlen barmolás volt, de tényleg. Dobáltuk őket mint állat, az alkatrészeket csípőfogóval tekertük.”

Aki a „kondit” kitépi a helyéről, a készüléket összebarmolja, az alkatrészeket csípőfogóval tekeri annak köze nincs ehhez a szakmához. A csípőfogóval esetleg elvágni lehet egy alkatrész kivezetését, de tekerni minek? Ebből is látszik, hogy fogalmad sincs az egészről.


Annak idején jártam rádió-tv műszerész tanfolyamra, már régen volt, de arra azért emlékszem, hogy a PAL és SECAM rendszer között alapvető eltérések vannak:

[link]

Egy rezgőkör elhangolásával a PAL rendszerből nem lehet SECAM rendszert csinálni.

2021. jún. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szirty ***** válasza:
100%

Szerintem itt arról lehetett szó, hogy a hang vivőfrekijét hangolták nyugati normáról keleti normára hogy a TV-n legyen hang is, ne csak kép.

Nem a színkódolási eljárást változtatták (PAL/SECAM).


(Ekkor még RF modulátorral került a jel a TV-re)

2021. jún. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, Szirty tapintott rá a lényegre, valószínűleg arról volt szó, amit ő írt. Az megoldható a rezgőkörök áthangolásával.
2021. jún. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen,videót lehetett vele felvenni csak hangot nem. Aztán 1997-ben elindultak a kereskedelmi csatornák. Akkor csak TV2-ről tudtam felvenni mert az RTLKLUB-on torz volt a hang,ugyanúgy mint az analóg műholdas setobox kimenő RF jele. A SCART csatlakozással viszont nem volt probléma. Később a szerelő csak úgy oldotta meg a torz hangot hogy a panelon lejjebb vette a felvételi hangerőt. Így viszont szinte élvezhetetlen lett a felvétel. A problémát egy új VCR oldotta meg 2002-ben.
2021. jún. 15. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!