Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ez az erősítő-hangfal összeáll...

Ez az erősítő-hangfal összeállítás megfelelő?

Figyelt kérdés

TPA3110 alapú erősítőm van, aminek az outputja 2x15W 8 Ohmon. Erre a hangszóróra gondoltam: [link]

Ez 10W RMS, 15W maxot tud, 8 ohmon, 80-20kHz. Szerintetek megfelelő lenne? Vagy a másik: [link]

Terhelhetőség uaz., csak 75-18kHz. Melyik jobb választás?


2021. jún. 16. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Én csak felhasználó vagyok, nem építek, de két gondolat hozzá. Egyrészt, hogy tapasztalataim szerint jó, ha van a hangszóróban egy kis "tartalék". Azaz én nagyobb terhelhetőségűt választanék, azaz ha az erősítő 15W RMS, akkor 30W körülit. A pontos matekot majd valaki beírja :)


A másik gondolat, hogy bagóért eléfhetők használtan jó hangfalak még a nyolcvanas évekből is. Ez mérnökileg még az az időszak, amikor a gyártók minőségi versenyben voltak, és termékfejlesztés-gyártás nem az alacsony bekerülési költségre és a tömeges gyártásra volt kihegyezve. Jobb volt a terv, jobb anyagokat használtak és jobb volt a minőségbiztosítás. Ha a hangzás minősége ebben a projektben neked szempont, akkor esetleg érdemes megfontolnod ezt. Nyilván ha pl. egy edzőterembe építesz valamit, akkor ez nem fontos, de otthoni CD-, vagy más jó minőségű forrás hallgatásnál már igen.

2021. jún. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Megfontolom, hogy veszek valami jónevű régi Hifi szettet, és abból a hangfalakat hasznosítom. Van javaslatod, hogy milyen márkát nézzek?
2021. jún. 16. 13:50
 3/6 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Annyit hozzátennék, hogy ne feledd az érzékenységet. Régi hangfalból csináltam hordozható BT eszközt. Egybecucc aliról ( 2x15W mp3, rádió, BT, erősítő egyben), a hangfal márkáját nem tudom, mert nem volt semmi rajta, talán Philips, de hatalmasat szól vele, mivel nagyon érzékeny. Ellenben egy újabb LG-vel, ami kb 85db-es.
2021. jún. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek 1-essel. Egy régi, könyv szerint („Természethű hangátvitel”) a hangszóró névleges terhelhetősége legyen nagyobb, de legfeljebb egyenlő az erősítő maximális kimenő teljesítményével. Ha az erősítő maximális teljesítménye 15 W RMS, akkor ehhez 20-30 W RMS terhelhetőségű hangszórót érdemes választani. Úgy tudom erre nincs „pontos matek”, legalábbis sehol nem olvastam olyanról, hogy a hangszóró terhelhetősége mennyivel legyen nagyobb az erősítő maximális teljesítményénél.
2021. jún. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves #2, köszi a szempontot, jogos. Arra emlékszel még, hogy hány wattos hangfalak voltak?


Kedves #3, köszi a megerősítést, legalább 20W-os hangfalat fogok nézni.

2021. jún. 16. 14:21
 6/6 anonim ***** válasza:
#1 vagyok: Sztem kb az a szempont, hogy japán vagy nyugat-európai gyártás legyen, és nem berhelt. Onnantól már ízlés dolga, csatlakozókat cserélned kell. Nem kell egész hifi, hangszórópárokat is kapni. Jó zenehallgatást! :)
2021. jún. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!