Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hol kell az elektromos rollere...

Hol kell az elektromos rollerekkel közlekedni?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy elektromos rollert, ezért utánanéztem a rá vonatkozó közlekedési szabályoknak, de nem találtam semmi konkrétumot. Van, ahol azt olvastam hogy a gyalogosokkal egyen értékű, így lehet a járdán közlekedni, viszont olvastam olyat is hogy az autóúton kell vele menni, mert segédmotoros kerékpárnak minősül. Van olyan, aki használ ilyen rollert? Valaki tud erről valamit? (Xiaomi Mi Pro 2 elektromos rollert szeretnék venni.?

2021. jún. 21. 17:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
21%
Jogsi és sisak mindenképp kell rá. Igen, mint a segédmotoros kerékpár. Sajnos. Ha nem kéne, rég vettem volna.
2021. jún. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ez egy szürke folt a közlekedésben, nincs rendesen szabályozva. Én is szívesen vennék, de amíg nincs rá konkrétum, illetve nem épült be rendesen a közlekedésbe, én veszélyesnek érzem (magamra és a gyalogosokra is).
2021. jún. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

"de nem találtam semmi konkrétumot"

nem csodálkozom.... a szabályozás sok évvel le van maradva a technológiától


"Van, ahol azt olvastam hogy a gyalogosokkal egyen értékű, így lehet a járdán közlekedni, viszont olvastam olyat is hogy az autóúton kell vele menni, mert segédmotoros kerékpárnak minősül."

Ez itt akkora katyvasz mint ide Lacháza.


"autóúton kell vele menni"

autóút alatt mit értesz? van KRESZ vizsgád?

"mert segédmotoros kerékpárnak minősül"

autóúton tilos smkp-val közlekedni!!!!

gondolom az autóút fogalmával sem vagy tisztában....



Mekkora a roller teljesítménye?

Jelen pilanatban az a legmeghatározóbb azzal kapcsolatban, hogy mi vonatkozik rá.

2021. jún. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

ja meg a sebessége....

mekkora sebességre tervezték a konkrét rollert?

2021. jún. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
2021. jún. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%
5: Teljesen mindegy, hogy hány watt fölött van, ami képes emberi erő nélküli mozgásra, arra jogsi kell a mai "remek" törvények szerint. Igen, még egy segway-re is.
2021. jún. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%

#6 jó, akkor bemásolom azt a részt:

"önálló mozgásra képes, emebri meghajtás nélkül), azaz kell hozzá legalább egy AM kategória, illetve ECE-szabványos bukósisak. Pénteken voltam hungaroringes véradásos programon, ahol a rendőrségtől is voltak páran (közlekedési rendőrök), egyik hölgytől megkérdeztem, hogy van-e valami KRESZ-módosítás a láthatáron, amire azt mondta, hogy már javában zajlik az előkészítése egy nagyobb KRESZ-frissítésnek, amiben többek között az e-rollerek jogi helyzete is tisztázva lesz."

2021. jún. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A termék adatlapja:

[link]

szerint 600 W-os, vagyis az 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet (KRESZ) szerint már nem kerékpár:

"Kerékpár: olyan, legalább kétkerekű jármű, amelyet emberi erő hajt, és ezt legfeljebb 300 W teljesítményű motor segíti."

( [link] )

hanem segédmotoros kerékpár, amihez minimum AM kategóriás jogosítvány szükségeltetik.


"viszont olvastam olyat is hogy az autóúton kell vele menni, mert segédmotoros kerékpárnak minősül."

Ugyancsak idézet a KRESZ-ből:

"37. § (1) Autópályán és autóúton, valamint az azokra való ráhajtásra szolgáló úton (az előjelző táblától kezdődően) csak olyan gépjárművel, illetőleg gépjárműből és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel szabad közlekedni, amely sík úton legalább 60 km/óra sebességgel képes haladni; ezeken az utakon más jármű közlekedése tilos."

tehát autóúton nem mehetsz segédmotoros kerékpárral - így elektromos rollerrel sem.


"Van, ahol azt olvastam hogy a gyalogosokkal egyen értékű, így lehet a járdán közlekedni"

Újfent a KRESZ:

"54. § (4) b) A kerékpárosnak a kerékpárról le kell szállnia és azt tolva - a gyalogosok közlekedésére vonatkozó szabályok szerint - kell az úttesten áthaladnia." - ez az 54. § (8). bekezdése szerint a segédmotoros kerékpárokra is vonatkozik.

2021. jún. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
58%
Autóút alatt az úttestet érti, ahol az autók közlekednek.
2021. jún. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez a készülékhez bizony jogsi, motoros sisak (nem, nem kerékpáros sisak!!), kötelező biztosítás kell.

és az SMKP-knak megfelelő szabályokat kell alkalmaznod.

2021. jún. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!