Most akkor dobhatom majd kifelé a dvd,blu-ray filmjeimet ? (Mert azt mondják,hogy idővel tönkremegy a lemez ) Mennyi ideig bírják ezek a műanyag lemezek ?

Figyelt kérdés
Nagyon ezt beszélik és írják mindenhol az emberek,hogy nem tartanak sokáig mert lesz valami ami miatt tönkre megy a lemez. Igaz ez ?

2021. júl. 2. 17:09
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Xy Idő után nem játssza le a lejátszó őket igazak ezek a pletykák amiket mondanak ?
2021. júl. 2. 17:10
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Igaz. Hogy meddig az változó. Függ a lemez minőségétől, a tárolási körülményektől. 5-6 év után már lehetnek gondok egyes lemezek olvasásával.
2021. júl. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehetnek gondok. Egy bolti préselt lemeznél is. átlagosan 40 év múlva. Ha nem vigyázol rá és parkettának használod vagy összekarcolod akkor jóval hamarabb, de ha vigyázol rá akkor akár 100 évig is bírja.. :)

De ha mégis kidobod a blu-ray filmjeidet akkor szólj hol és mikor, mert nem akarom hogy megbüntessenek téged szemetelésért... ;)

2021. júl. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ehe szóval már az elavult dvd lemez már nem is kell hármas. Megjegyeztem :)
2021. júl. 2. 17:54
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Igen. Meg természetesen minden más elektronikus kütyüdet is, hisz idővel mindegyik tönkremegy.
2021. júl. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A gyáriak elég tartósak, de nekem még a 10-15 éve gagyi márkájú korongokra írott anyagaimmal sem volt problémám. Az írott lemezek valóban problémásak, de ha 2 vagy négyszeres sebességgel készültek, és nem 52-szeressel, azok is elég tartósak.

Persze, lehet, valaki más tapasztalt.

2021. júl. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Morzsi007 ***** válasza:
16%
Elrákosodik a lemez, eloxidálódik és nem tudja olvasni a lejátszó. Régen sok lemezt írtam, igaz DVD-t BR-t. Volt köztük olyan, amit 3 év múlva már nem olvasott az asztali lejátszó normálisan, néha szétesett a kép, volt olyan, ami el sem indult. Ezek a lemezek olcsó minőségűek voltak, a gyári biztos jobban bírja.
2021. júl. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Most akkor dobhatom majd kifelé a dvd,blu-ray filmjeimet ? (Mert azt mondják,hogy idővel tönkremegy a lemez ) "

Oké, fordítsuk meg a kérdést.

Ígérte neked bárki is valaha hogy ezek örökké fognak tartani, soha nem mennek tönkre?

Vagy csak te feltételezted, vagy szeretted volna hogy így legyen?

2021. júl. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
azt hittem ,hogy ezek a lemezek örökké tartanak . Senki sem ígérte ,de gondoltam ha már eredetit vesz az ember az örökké tart.
2021. júl. 3. 11:38
 10/15 anonim ***** válasza:
Mózes is azt hitte hogy a DVD gyűjteménye (vagyis a kőtáblái) örök időkre fennmarad, aztán mégse.. a többségük elpusztult az évezredek során... :(
2021. júl. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!