Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 0.18-0.3-0.5 ohm között mi a...

0.18-0.3-0.5 ohm között mi a különbség?

Figyelt kérdés

Értve azt, hogyha 0.18 ast használok ott a gőz nagyobb, mint egy 0.5ösnél?

(50-50 arányban vannak keverve a liquidek) Ezt nem tudom ezért kérdezem, köszike



2021. júl. 3. 21:51
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%

Ha minden igaz, nagyobb ellenállású “izzítórész” (nem vagyok otthon e-cigik témájában) jobban felmelegedik, fizikailag így értelmezhető.


Viszont figyelj arra, hogy a 0,18 kisebb szám, mint a 0,5. A kérdésed alapján mintha ebben tévedésben lennél.

2021. júl. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Akkor a 0.18 as az erősebb és jobban imitálja az analóg cigarettát nem de?
2021. júl. 3. 22:05
 3/21 anonim ***** válasza:
55%
Komolyan kérdezem kedves moderátorok, hogy ennek az ecigis baromságnak nem lehetne külön kategóriát csinálni végre? Durvára elegem van az ilyen kérdésekből amikből még villamosmérnökként sem értek egy kib... szót sem....
2021. júl. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Szia, most mi ezzel a baj?
2021. júl. 3. 22:09
 5/21 A kérdező kommentje:
sajna nincs elektronikus eszközöknél ilyen mód ezért erre kényszerültem!
2021. júl. 3. 22:10
 6/21 anonim ***** válasza:
30%

Ez egy gyakran előforduló tévedés az e-cigit használók körében. Az, hogy a kisebb ellenállás nagyobb gőzt eredményez, a szabályozatlan modokra érvényes, és csak azokra. A gőz mennyiségét a leadott teljesítmény határozza meg.

Tehát ha te beállítod a szabályozható modot X teljesítményre, az az ellenállástól függetlenül ugyanakkora gőzmennyiséget eredményez.

Viszont lehet különbség a két különféle porlasztó felépítésében, ami okozhat olyat, hogy az egyik nagyobb gőzt termel - pl. nem mindegy, milyen vastag, milyen anyagú fűtőszál van benne, milyen tekercseléssel, milyen vatta, mekkora lyukon keresztül kap a vatta liquidet.

Vagyis az ellenállás az csak egy fizikai mérőszám, ami önmagában semmit nem jelent.

2021. júl. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Te mit ajánlasz egyből tüdőre(Nem tekert, azaz porlasztós tanknál) Eleaf i just s hez? 0.3 vagy 0.18 ohmot?
2021. júl. 3. 22:19
 8/21 anonim ***** válasza:
Én azt ajánlom, próbáld ki mindkettőt, különböző teljesítményeken. És akkor rá fogsz jönni, melyik jön be jobban.
2021. júl. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%

Mindenki téved. A 0,18 Ohm-os porlasztóval sokkal több gőz keletkezik, mint a 0,5 Ohm-ossal. Mindet más tartományban lehet használni. Pl. egy 0,5-öst 25-40W közt, a 0,3-ast 40-50W, egy 0,18-ast 50-80W közt, ezért gőzöl jobban. A kisebb ellenállás lényegében egy rövidzár, zárlat, ezért jobban melegszik a fűtőszál.

Azt te tudod, hogy mennyire akarsz gőzölni. Nekem 0,5-ös van, az kb. a cigi füstjével egyezik meg. Ha komoly füstfelhőket akarsz eregetni, akkor 0,18-ast válaszd, de azt max 3 mg-os liquiddel nyomd.

2021. júl. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
#3: Nem csoda, ha nem érted, az e-cigi témának csak egy része a elektrotechnika. De a legtöbb felhasználó se veszi a fáradtságot, hogy utánaolvasson, mi miért van.
2021. júl. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!