Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen televíziót kellene...

Milyen televíziót kellene vásárolnom? Aggasztó az a bizonyos felhősödés es a beégés. Nemrég volt egy negatív tapasztalatom egy Samsung tv-vel,nagyon felhős volt a kép rajta a tv széleinél. Videókat láttam beégés nevű dologról és rémisztő. (?)

Figyelt kérdés
Milyen tévét kellene választanom, hogy ne jelenleg meg a felhősödés és a beégés sem?
2021. júl. 18. 15:01
 1/4 A kérdező kommentje:
Szemezgetek a Samsung QLED tévékkel, illetve az LG NANOCELL tévékkel is.
2021. júl. 18. 15:03
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt 10 éve egy Samsungom, még mindig megy és persze rosszabb már a képe, de amúgy semmi baja

aztán vettem egy Sony-t az kicsit felhősödott, de a táplja ment előbb tönkre.

Aztán most egy DualLED-es Samdungor vettem (TU8502) ez most még jó, de tuti ez is tönkre fog menni 4-5 év után.

Tedd félre a félelmeidet és vegyél valamit. Mindegyik tönkre fog menni, egyik sem fog nagypapakorodik hibátlanull működni.

2021. júl. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindent úgy adnak el neked, hogy megérje nekik és haszon legyen rajta. Ha egyszer megveszed és 25 évig használod, az nem éri meg a cégeknek. Jobb nekik, ha a garancia után beadja a termék a kulcsot, akkor vehetsz másikat. Szóval számolj azzal, hogy kb 5 évig elmegy, aztán ha tovább, akkor szerencséd van.


Másrészt a technika nagyon gyorsan fejlődik és ami ma nagyon jó, 5 év múlva már elavultnak minősül majd. Nemcsak azért, mert nem elég szép a képe, hanem nem fog támogatni olyan dolgokat, amiket az újak már igen. Nekünk van otthon egy Panasonic plazmánk, ami 2008-as és hiába megy a mai napig, csak 720p-s és nincs rajta USB csatlakozó, de még egy internet elérhetőség vagy digitális hangkimenet sem, mert nem okosTV. Ma ez alap, nem is kérdés, hogy ennek rajta kell lennie a TV-n. Ki tudja, mi lesz 5-10 év múlva? Hiába lesz jó a most megvett szuper TV-d, ha a felét nem tudja majd, amit az újak.


Persze van visszaesés is, mert a 3D eltűnt a piacról, hiába sokan imádják. Nekem van itthon egy Panasonic 3D TV-m, de ha ez tönkremegy, akkor csak a vetítők tudják majd reprodukálni ezt a hatást. Bár már régóta vannak hírek arról is, hogy a 3D hatást szemüveg nélkül is lehet élvezni (a Sonynak is volt ilyen TV-je vagy 15 éve, láttam is a saját szememmel) és állítólag az új, Avatar 2 film is talán ilyen lesz. De majd meglátjuk. Mindenesetre ha ez bejön és működik, akkor talán majd a TV-k ezt is tudják majd. Ez a jövő zenéje.

2021. júl. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom ugyan nincs, de hallomásból pont a QLED hajlamos nagyon a beégésre (vagy az OLED?) - nem tudom, na mindegy, ezeket inkább nem erőltetném, biztosabb alapon sima LED-et vennék csak! A felhősödés nem tudom, hogy konkrétan mit jelent, de biztos semmi jót, Sony tv-vel amúgyis szkeptikus voltam eddig a fórumok alapján, de a #2-es most megerősített! Samsung, LG, Panasonic - mindenképp csak ezt a 3 márkát ajánlom, ha jó minőséget akarsz! Nekünk itthon 2 Samsung van, 6 évesek, képileg mindegyik tökéletes, csak valamiért mostanában a hangerő csökken le a sima tv-n, a smart-tal semmi gond! Sógoromnak 5 éves Panasonic van, és eddig az is tökéletesen működik!

Egyetértek, bár nagyjából odafigyelnek a gyártók a minőségre is, de sajnos nem annyira, mint régen, manapság inkább már a gyártási mennyiség felé billen a mérleg nyelve, akármilyen tv-t veszel, egyik sem fog évtizedekig jó lenni, előbb-utóbb mindegyik megadja magát, és bizony belátható időn belül, egyik sem szolgál ki életed végéig!

2021. júl. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!