Érdemes DAC-ot venni az alábbi árkategóriában?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy DAC-ot ami jobbá teszi a minőséget egy normál laptop kivezérléséhez képest. Egy 192kHz 24bit-es PCM decodolására képes re gondolok max 30000 Ft körüli áron.

Jobb minősége lesz mondjuk egy 8e forintos DAC által kibocsátott hangnak mint a szimpla kimenetnek?



2021. júl. 30. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

"Jobb minősége lesz mondjuk egy 8e forintos DAC által kibocsátott hangnak mint a szimpla kimenetnek?"

Meg fogsz lepődni, de most is DAC-ot hallgatsz.

2021. júl. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A lényeget viszont nem írtad le, hogy milyen eszközhöz kell DAC.

Azért egy fejhallgatóhoz másféle kell mint egy hangfalhoz.

Előbbihez nem árt egy fejhallgató-erősítő sem.(vannak DAC+AMP-k is)

2021. júl. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A laptop kimenetét át állítottam 192kHz 24bit re. Ezt nem írtam.

Egyébként hangfalakhoz kéne.

2021. júl. 31. 10:02
 4/8 Vortrex ***** válasza:

8k Ft-ért talán még rosszabb is lesz.


Biztos te is észrevetted, de azzal, hogy a laptop kimenetét 192kHz 24bit-re állítottad semmit nem javít a muzsikán, mert alapvetően a hangerőn és a hangszínen múlik a dolog. Ebből kifolyólag némiképp parasztvakítás, amikor egy terméket többnek állítanak be azzal, hogy 192 vagy 384 kHz-es, mert 48khz felett nem igazán hallasz kölönbséget, de 88khz fölött már abszolút nem.


Léteznek usb-s hangeszközök, rendes belső erősítővel és normális programmal állítható equalizerrel, én valami ilyesmit vennék

[link]

2021. júl. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bonyolult elmagyarázni, hogy miért, de nem válnak kellően szét a hangszerek ill. nem hullámforma azonosak a digitális hangok. Én ezeket érzékelem és zavar. Valamivel jobb, ha a számítógépen 192kHz...stb...-n van mint ha normál CD minőségen. Alapvetően analóg felvételeket hallgatok, és azt a minőséget nem éri el a számítógép minőségét. Nem is tudja, de egy DAC-al közelebb kerülhetek az analóghoz?
2021. júl. 31. 23:46
 6/8 anonim ***** válasza:

és milyen lejátszót használsz?

csak azért kérdem, mert ha nem bitperfect ASIO módban küldöd a zenét a DACra, hanem WASAPIban akkor kvázi mindegy milyen DACod van.

2021. aug. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért szívesen szerveznék egy kettős vak tesztet úgy, hogy ingyenes ekvalizer pluginnel hozom szintre a digitális felvétel magasait az analóggal... Aztán amikor én nem hallom a különbséget, akkor mehet a teszt, hátha te még hallod. Egyszerű: te írod melyiket hallod, én meg azt, hogy melyiket játszom be. Egy harmadik arc közvetít, vagy van egy "mehet" gomb nálad. A lényeg, hogy semmi mást nem tudunk egymásról, csak hogy mehet, és persze azt, hogy megy. Nagy összegekben fogadnék, hogy hibahatár alatt 50-50 a helyes válaszok aránya.
2021. aug. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Isti1976 ***** válasza:

Szerintem 30eFt környékén használt Topping DACot érdemes venni. Több típusból tudsz választani, ha rákeresel. Ezek olcsók és jók. Nagy a különbség, a laptop belső DAChoz képest, de mivel megszokta a füled/agyad a harmonikus torzítást (meleg, kellemes), hagyni kell időt, amíg átáll a vékonyabb, precízebb hangképre.


Ha hangfalon hallgatsz zenét, érdemes szoba mérést csinálni Behringer DEQ2496-al vagy Rew ingyenes szoftver + UMIK mérőmiki. Az eredményeket pedig digitális eq-ba tölteni, leginkább 300Hz alatt fog sokat javulni a hangzás. A hangszerek szeparációja is függ a bal-jobb csatorna össz kiadott energiájától a hangszer sávjában, pl a jobb csatornádnál a szoba reflexiók miatt meggyengül egy frekvencia sáv, akkor a hangszerek is bizonytalan képet adnak. Ezeken az equaliser sokat segít, meg a jó szoba csillapítás, hangfal pozíciók. Ha már foglalkoztál a témával, látni fogod hogy a túl sok equalizáció ellenben elrontja a finom részleteket, de az már messzire vezetne miért.


Egy igazán jó DAC a halláshatár alatt tartja a torzítást, de 30eFt körül olyat nem kapni.

2021. szept. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!